GT 730M Performans Düşüklüğü

OnurB

Kilopat
Yer
A, A
Geçen ay bilgisayarıma format attım, güncel driverları yukledım ama ozamandan beri eski performansımı alamıyorum. Özellıkle son zamanlarda normalde 100 olan fps 30'a düşüyor. O yüzden efectleri kısarak oynamak zorunda kalıyorum.

Oyuna ilk girdigimde fps 100 160 civarı oluyor ama oyunun ılerleyen dk'larında düşüyor. Sebebini ısınmaya bağlamakta haklı mıyım? Soğutucu alsam çözebilir miyim? Sağ olun.

1.jpg
2.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı işlemci laptopumda var ekran kartı farklı fakat performans olarak yakın bir kart oyun oynamadım hiç ama bence o sistem için 100 fps fazla.

Bu işletim sistemi için fazla mı ?
Oyun league of legends. Full efect oynadıgımda fps 100 oluyor. Bu şuanda da öyle ama oyunun ılerleyen dk sında ısınmayla parelel bişekilde fps 30 düşüyor. Bende efectleri kısıyorum sonra fps 100 de oynuyorum..
  • i7 işlemci
  • gt730M ekran kartı 1
  • 2 gb ram var
  • 1tb
Anlayan birisi yorum yaparsa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anlamıyorsun galiba aynı işlemci ve yakın seviye belki de daha üstün ekran kartı bende de var fps olayına bakmam ama billdiğim kadarıyla 60-80 fazla demektir. Sen 160 diyorsun adamlar oyun bilgisayarıyla mario oynarken alamaz o fps miktarını. Ve LOL hayatımda gördüğüm, duyduğum en saçma oyun.

• Birincisi bu bir oyun bilgisayarı değil.
  • İkincisi markası Acer.
  • Üçüncüsü, her Acer bilgisayar gibi bunda da ısınma sorunu başlamış. Oyunun başında ısılar normalken sonra cihaz ısınıyor ve FPS düşüyor.

Çözüm? Garanti varsa servise yolla, fanları temizlettir.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı