GT 740 macOS Sierra Bazı Yüklü Uygulamalarda Takılma Sorunu

hanzele

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Yazılım Mühendisi
Merhaba arkadaşlar. Sierra 10.12.6 sürümünde yaşadığım küçük bir sorun var. Pencereleri büyütüp küçülttüğüm zaman takılarak işlem yapıyor, ancak bu durum yüklediğim uygulama ve programlarda geçerli. Sisteme entegre çalışan safari yada finder gibi bölümlerde yaşanmıyor.

Ekran kartımı tanımış.

Sistem Bilgileri
  • Asus GT 740 2 GB
  • Asus P5KC
  • Core 2 Quad Q9550
  • SMBIOS iMac 10,1

Youtube bir arkadaş benzer bir sorunu yaşamış ancak bende yerleşik uygulamalarda sorun yok, sadece yüklediklerimde oluyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartını tanıttım. Inject Nvidia seçeneğini işaretlediğim zaman VRAM 0 olarak görünüyor. Forumda anlatılan nvda_drv=1 açtım kapattım, nv_disable=1 yaptım VRAM 0 durumu değişmedi. Bende en son Inject Nvidia seçeneğini kaldırdım, şimdi böyle görünüyor. Merak ediyorum ben SMBIOS kısmında işlemci için İmac 10,1 seçtim. Alt sürümlerinde bot etmiyor Bunun ekran kartı için bir etkisi var mı ?
ekran.png ekran2.png ekran3.png

Bir çok deneme yaptım, fark etmedi. Evet sistemde HDMI var, iki monitör kullanıyorum biri DVI diğer HDMI. Konusu açılmışken neden önce DVI monitörden boot ediyor ? HDMI monitör ile boot etme şansımız var mı ?

Şu takılmalar da olmasa çok güzel olacaktı. Birde claus Boot ederken DVI bağlantısından değilde HDMI bağlantısından nasıl başlatabilirim ? Clover kullanıyorum, bunun içinde monitör seçme gibi bir ayarlama var mı ?

Direkt olarak HDMI portuna bağlayabilirsin. Bir sorun yaratacağını sanmıyorum.

Direkt olarak HDMI portuna bağlayabilirsin. Bir sorun yaratacağını sanmıyorum.
İki monitör kullanıyorum. DVI ve HDMI olarak ama her zaman DVI portuna bağlı monitörden boot ediyor, sonra HDMI portuna bağlı monitör devreye giriyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı