Çözüldü GT 740 sistemde KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

lkm13_688

Hectopat
Makaleler
1
Desktop.rar minidump dosyaları bunlar. Bugün 2 kere olmuş. Sabah olanı fark etmedim şifreyi girip bıraktım. Bugün de Chrome'da gezerken oldu. Şu an işlemci soğutucusu vs. hiçbir şey yok ısıdan dolayı olmuş olabilir mi? Bilgisayar biraz eski bir tane içeri hava alan fan var bir tane de PSU'nun orada egzoz fan gibi bir şey var. Zaten deli gibi çalışıyorlar kulaklık olmasa sesi çekilmez. Sistem: Galax GT 740 i5-3570 Hi-Level (4x2) 8 GB 1333 MHz RAM mevcut. Anakartı bilmiyorum.

Konuyla alakalı değil ama sistem Turbox veya Izoly olmasın ne olur olmasın. Tam o firmalara göre parçalar :(
Atom bilişim'den çıkma kasa. Babam 4 yıl önce ordan almış. Zaten kasa kendisi de eski. Bankaların eski bilgisayarlarını alıp böyle içine ekran kartı taktık diye satıyolarmış. O zaman da bilgisayarlara dair hiçbir fikrim yoktu. Sonuçta zamanında 500 liraya alınmış bir bilgisayar. Pek bir beklenti olmaması lazım.
Nasıl bir hata veriyor? Çözebileceğimiz bir şey ise bakalım. Eğer çözemeyeceğimiz bir şeyse bir eski sürümü indirmeyi deneyin.
Dosya bozulmuş direk. 2 kere indirdim ikisinde de dosya hatalı diyor. Eski sürümü denicem şimdi.
Konuyla biraz alakasız olacak ancak işlemcinin ısı dağıtıcısını çıkardığımdan beri kasanın fanları deli gibi çalışıyor. Fanları dediğime aldanmayın 1 tane içeri hava alan fan var bir tane de PSU'nun dışarı hava veren fanı var. Sizce neden olabilir. Afterburner ile 51'e çektim ancak bir şey değişmiyor. Eskiden böyle yapmıyordu. Mesela şu an GTA indiriyorum bir de bu sayfa açık fan deli gibi dönüyor.

Sesli çalışması mavi ekrana bir sebep değil. Sessiz çalışabilmesi için sessiz bir fan alın veya fanların tozunu silebilirsiniz.

Ağ kartın sürücüsü yüklenebildi mi? O önemli asıl.

Sesli çalışması mavi ekrana bir sebep değil. Sessiz çalışabilmesi için sessiz bir fan alın veya fanların tozunu silebilirsiniz.

Ağ kartın sürücüsü yüklenebildi mi? O önemli asıl.
Yok hocam 25.4 de bozuk. Bende bir şey olabilir. Başka bir bilgisayara indirip USB ile aktarmayı deniyim.

Gerçekten çok değişik bir durum. Her neyse konumuza dönelim. Eğer tekrar mavi ekran alırsan minidump dosyanı paylaş yeterli olacaktır. Eğer sorunun çözüldüğünü düşünüyorsan çözüldü olarak mesajımı işaretlersin zaten. Çözüm vermek için erken en az 3 gün bekleyin. Mavi ekran almazsan verirsin.

Sıcaklıkların gayet iyi bence.

1608319169939.png

Böyle bir hata aldım. Ethernet kablosu şu an takılı. Sadece 1 tane mevcut zaten.
Gerçekten çok değişik bir durum. Her neyse konumuza dönelim. Eğer tekrar mavi ekran alırsan minidump dosyanı paylaş yeterli olacaktır. Eğer sorunun çözüldüğünü düşünüyorsan çözüldü olarak mesajımı işaretlersin zaten. Çözüm vermek için erken en az 3 gün bekleyin. Mavi ekran almazsan verirsin.

Sıcaklıkların gayet iyi bence.
Hocam sıcaklıklar iyi. Fakat benim kulaklarım buna dayanamaz. 4. Chrome sekmesinde sanki sunucu odasındaki sunucuları soğutuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı