GT 740 sistemde OC yapmanın katkısı olur mu?

Daha fazla  
Herkese merhaba, kendi sistemim oyunlarda çok yüksek performans gösteremiyor ve şu anda 10 FPS bile artmasına razıyım. Ekran kartına MSI Afterburner'dan overclock denedim fakat voltaj kısmı ile oynayamıyordum, kilidi hiçbir şekilde açamadım. Sanırım ekran kartım bunu desteklemiyor.

Sistemim:
Anakart: ASUSTeK Computer INC. M5A97 LE R2.0
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GT 740 2 GB
İşlemci: AMD FX-6300
RAM: Corsair Vengeance (2x8) 16 GB 2100MHz (MHz'nin tamamını kullanamıyorum BIOS'tan belli bir MHz'den sonra sistemi açınca kapanmalar gerçekleşiyor.)

Hocam ekran kartınız iyi bir kart değil ne yazık ki. Yapacağınız düzgün bir OC işlemi maksimum 3-5 FPS arttıracaktır ve buna değmeyecektir bence uğraşmanıza pek gerek yok.

Hocam ekran kartınız iyi bir kart değil ne yazık ki. Yapacağınız düzgün bir OC işlemi maksimum 3-5 FPS arttıracaktır ve buna değmeyecektir bence uğraşmanıza pek gerek yok.
Hocam işlemci oc yapsam sadece programlarda etki edeceğini düşünüyorum doğrumu düşünüyorum? Ekran kartına zaten oc bir türlü yapamadım :|

Merhabalar. Ben GT 730 kullanıcısıyım. Yapmaya değmez. Kart zaten dokunsan ölcek modunda olduğu için 5 FPS için ekran kartsız kalmaya değmez bence. Yapsakta bir şey değişmez.

Hocam çözüm olarak yeni ekran kartı almak kalıyor o zaman ama bu sisteme yatırım yapma konusunda emin değilim çünkü gerçekten eski bir sistem 1050Ti falan aklımı baya kurcalıyor ama dediğim gibi emin değilim.

Hocam çözüm olarak yeni ekran kartı almak kalıyor o zaman ama bu sisteme yatırım yapma konusunda emin değilim çünkü gerçekten eski bir sistem 1050Ti falan aklımı baya kurcalıyor ama dediğim gibi emin değilim.
Hocam eski bir 1050Tİ kullanıcısı olarak idarelik iyi bir kart diyebilirim lakin ben AMD-FX serisi işlemciler hakkında bilgi sahibi olmadığımdan darboğaz konusunda net bir şey demem iyi olmaz lakin darboğaz yapar diye düşünüyorum. Bu sisteme yatırım yapmaya değmez zaten en iyisi yeni bir sistem almak olacaktır.

Hocam eski bir 1050Tİ kullanıcısı olarak idarelik iyi bir kart diyebilirim lakin ben AMD-FX serisi işlemciler hakkında bilgi sahibi olmadığımdan darboğaz konusunda net bir şey demem iyi olmaz lakin darboğaz yapar diye düşünüyorum. Bu sisteme yatırım yapmaya değmez zaten en iyisi yeni bir sistem almak olacaktır.
Bu dediğiniz i5-4590 içinde geçerli mi? Bende GTX 1050 Ti almayı düşünüyorum. Konu sahibinin işlemcisinden 2-3 tık daha iyi, %15-20 fark var özelliklerde.

Hocam peki 1060? En fazla neyi besler işlemcim? Kusura bakmayın konu dışına çıkıyorum ama araştırıyorum bu aralar.
Hocam yeni konu açıp insanlara danışmanız daha sağlıklı olur sizin açınızdan lakin eklemeden geçmeyeyim GTX 1060 için yeterli olacağını sanmıyorum işlemcinin.

Geri
Yukarı