GT 740M FPS düşmesi

GT 740M ekran kartım var FPS drop yiyorum. Droplar işlemciden sanıp frekans hızını sabitledim inceledim fakat işlemciden olmadığını fark ettim, sorun ekran kartında çıktı. Hiç durmadan oyun içinde FPS drop yiyorum. Bunun bir çözümü yok mudur?

Grafik tablosu:

ekran .jpg

Örnek verebilirmisiniz ? Mesela Cs go ile cs 1.6 arasinda dağlar kadar sistem farkı var. Veya minecraft ile steam pubg nin arasinda.
Her oyunda aynı 6 GB RAM var.
Ayrıca ekran kartınızın 98 dereceye ulaştığı görülüyor. Sistemin çipinin yanmaması büyük bir şey. Laptop temizliği yaptırıp kaliteli termal macun ile yenileyin.
Her oyunda aynı 6 GB RAM var.
6 Gb günümüz güncel oyunları için yeterli değil malesef. 8 Gb bile yetersiz kalıyor. O yüzden böyle sorunlar yaşamanız normal.

Son düzenleme:
Laptopum hava alacak yerleri komple açık ve ekran kartının üstüne bir fan daha koydum harici bir ekranla oynuyorum laptop ters bir biçimde duruyor hava için ve yine de 90 derecelere ulaşıyorbuna bir çözüm bulamadım ekran kartım yetersiz RAM yüzünden mi böyle droplar yiyor yani.
Mesela Valorant da 120 FPS ile oynarken bir anda 16 FPS'e düşüyor CS:GO'da aynı şekilde 100 150 arası FPS'lerim bir anda 15 20'lere düşüyor.

Laptopum hava alacak yerleri komple açık ve ekran kartının üstüne bir fan daha koydum harici bir ekranla oynuyorum laptop ters bir biçimde duruyor hava için ve yine de 90 derecelere ulaşıyorbuna bir çözüm bulamadım ekran kartım yetersiz RAM yüzünden mi böyle droplar yiyor yani.
Mesela Valorant da 120 FPS ile oynarken bir anda 16 FPS'e düşüyor CS:GO'da aynı şekilde 100 150 arası FPS'lerim bir anda 15 20'lere düşüyor.
Evet hem RAM yetersizliği hemde sıcaklık yüzünden oluyor. Laptopunuz eski ise temizleyip termal macun yenilemesi yapmanız faydalı olacaktır.

1600 MHz olduğunu biliyorum fakat kaç desteklediğini nereden görebiliriz.
Aida64 adlı programdan görebiliyordunuz lakin şuan ben göremedim. Aynı programı yükleyip sizin için denedim ve desteklenen ram miktarı yazmıyor. Siz aida64 Downloads | AIDA64 adlı programı sitesinden yükleyip linklerden en üsttekini indirip kurun. Kurduğunuz programda Anakarta tıklayın > üst bölümde anakart adına gelin ve modeli buraya cevap şeklinde yazarsanız yardımcı olayım.

Geri
Yukarı