GT 740M gözükmüyor

Kaizh77

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar dün Windows 8.1 olan bilgisayarımı Windows 10'a tüm dosyaları temizleyip yükselttim. Yükseltme bittikten sonra aygıt yöneticisinden baktığımda ekran kartımın gözükmediğini fark ettim. Daha önceden çalışıyordu herhangi bir sıkıntı yoktu.
Sorun Windows 10'da herhalde deyip tekrardan geri Windows 8.1'e dönüş yaptım. NVIDIA sitesinden en güncel driveri ve diğer versiyonları bulup yükledim bu seferde "bu grafik sürücüsü uyumlu grafik donanımı bulamadı" yazdı. En son seçenek olarak DDU ile sürücüyü temizleyip tekrardan driver güncellemesini yaptım yine bahsettiğim hatayı verdi.
Ekran kartı gözüküyor mu diye denemek için Requirements Test sitesinden özelliklerime bakayım dedim orada bile ekran kartım gözüküyor.
Anlamadığım nokta şu neden aygıt yöneticisinde gözükmüyor? Şimdiden teşekkürler.

Adsız.png

Adsız.png

Arkadaşlar dün Windows 8.1 olan bilgisayarımı Windows 10'a tüm dosyaları temizleyip yükselttim. Yükseltme bittikten sonra aygıt yöneticisinden baktığımda ekran kartımın gözükmediğini fark ettim. Daha önceden çalışıyordu herhangi bir sıkıntı yoktu.
Sorun Windows 10'da herhalde deyip tekrardan geri Windows 8.1'e dönüş yaptım. NVIDIA sitesinden en güncel driveri ve diğer versiyonları bulup yükledim bu seferde "bu grafik sürücüsü uyumlu grafik donanımı bulamadı" yazdı. En son seçenek olarak DDU ile sürücüyü temizleyip tekrardan driver güncellemesini yaptım yine bahsettiğim hatayı verdi.
Ekran kartı gözüküyor mu diye denemek için Requirements Test sitesinden özelliklerime bakayım dedim orada bile ekran kartım gözüküyor.
Anlamadığım nokta şu neden aygıt yöneticisinde gözükmüyor? Şimdiden teşekkürler.

Eki Görüntüle 961563

Eki Görüntüle 961575
Bu olay bende de format sonrası olmuştu fakat ekran kartımın sitesinden en güncel driverları indirip düzeltmiştim sorunu. Sizde neden düzelmemiş anlayamadım.

Eki Görüntüle 961563

Eki Görüntüle 961575

Dostum yukarıda bilinmeyen aygıt yazıyor muhtemelen o senin ekran kartın çözümü bende tam bilmiyorum ekran kartın olup olmadığını öğrenmek için sağ tık özellikler de ayrıntılara gir donanım kimliklerinde en üstte yazan yazıyı Google'a kopyala yapıştır yap.

Videoya bakabilirsiniz hocam. Arkadaş, çözmüş.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@EmKayJee, işlemcinin sürücüsü olmaz hocam. Chipset sürücüsü olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı