GT 740M Laptop Isınma Sorunu

Kubilay Şahin

Hectopat
Merhaba. Ben Far Cry 2 oynarken bilgisayarım ısınıyor. Özelliklerini yazarsam: 2.50 ghz intel core i5 işlemci, nvıdıa 2 gb gt 740 ekran kartı. Yardım ederseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
GT 740M bir oyun ekran kartı değil. BU yüzden sistemin ısınması normal. Isınmadan dolayı FPS düşüyorsa sorun var demektir. Bu durumda ilk başlarda bir soğutucu çözüm olabilir ama daha sonra fanların temizlenmesi ve termal macun yenilenmesi gerekebilir.

Bende de aynı sorun vardı. Eğer laptop kullanıyorsan kesinlikle comfydesk laptop soğutucu tavsiye ederim.
Fanları oldukça sessiz ve iyi soğutuyor. Tablasının da aluminyum malzemeden olması extra katkkı sağlıyor(malum aluminyum oldukça soğuk bir malzeme).
Ayrıca oldukça rahat etmeni sağlıyor. ekseni etrafında 30 ar derece dönebilen eklem bacakları sayesinde hem yatarak hem oturarak hemde masaüzerinde rahatlıkla oyun oynayabiliyorsun.
Geçen ay web sitelerinden verdiğim siparişle 1 günde ürünü kapıma getirdiler. İncelemek isteyen olursa mutlaka Comfydesk 'e bir baksın derim.

GT 740M bir oyun ekran kartı değil. BU yüzden sistemin ısınması normal. Isınmadan dolayı FPS düşüyorsa sorun var demektir. Bu durumda ilk başlarda bir soğutucu çözüm olabilir ama daha sonra fanların temizlenmesi ve termal macun yenilenmesi gerekebilir.
Recep abi GT 740m oyun ekran kartı değil demişsin de, çok şükür kaldırmadığı oyun yok ama. :D

Recep abi GT 740m oyun ekran kartı değil demişsin de, çok şükür kaldırmadığı oyun yok ama. :D

Kaldırmadığı bir oyun olmadığı oyun amaçlı yapılmış bir GPU olduğu anlamına gelmiyor :) Oyun amaçlı tasarlanan GPU'lara GTX ibaresi konuluyor ;)

1280x720 medium high ayarlarında oynuyorum dostum. Biliyorum Recep abi her kaldıran ekran kartı oyun amaçlı Gpu olduğu anlamına gelmez ama ben işin şakasını yaptım bir yanlışımız varsa affola seviyoruz sizi. :p

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı