GT 740M laptop kasma sorunu

POTPREOSE

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba öncelikle şöyle söyliyim THE FOREST oyununu en düşük ayarda oynayamıyorum. Laptop'umun özellikleri 8 GB RAM, 2 GB ekran kartı nvidia GeForce GT740, Intel İ5-4200M 2.50 GHZ.

Oyunun sistem gereksinimlerine baktım gayet de normal sistemim yeterli ama oyuna girdiğimde ciddi bir fps düşüşü var. Oyunda mı sıkıntı var yoksa benim laptop'umda mı sıkıntı var? Yardımcı olursanız sevinirim. Birde oyun için masaüstü bilgisayar önerirseniz sevinirim. Cevaplarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Battlefield 4' ü low medium ayarlarda akıcı şekilde oynatabilen bir ekran kartı The Forest gibi bir oyunda kasması normal değil. Grafik olarak The Forest daha mı iyi?

Cs go'yu full ayarlarda en yüksekte oynaabiliyorum dayZ yi yüksek ayarlarda oynayabiliyorum ve GTA 4'ü de yüksek ayarlarda oynayabiliyorum ama the forest bi başka kasıyor. Hani anormal bir şekilde kasıyor bilgisayarınız kötü demişsiniz. Peki ne yapmam gerek yani önerebiliceğiniz bir bilgisayar var mı ?

Başka bir başlık altında maksimum bütçeni belirtip nasıl bir PC istediğini yazarsan eğer eminim aradığın bilgisayarı bulucaksın.

Oyunun nvidia ekran kartı ile çalışıp, çalışmadığını kontrol ediniz. Muhtemelen intel grafik kartı ile çalışıyor. Ondan sorun yaşıyorsunuz. Oyuna sağ tıklayıp yüksek performanslı nvidia' yı seçip denerseniz, sorununuz çözülecektir, diye tahmin ediyorum. Forest öyle aman aman sistem isteyen bir oyun değil.

İmmortalizm nvidia denetim masasından ayarladım yüksek performanslı işletim sistemini. Ama herhangi bi değişiklik olmadı. Yani dediğin uygulamayı yüklediğimde yapmıştım zate.n genel ayarlarda 17 fps alıyorum. Yükske performanslı da 17 fps alıyorum. Farklılık yok. Bütçem : 2500 - 2700.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı