Çözüldü GT 740M Sistemde Mavi Ekran Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

HüseyinBzlk

Femtopat
Daha fazla  
Mavi ekran hatası alıyorum. Bu zamana kadar hiç almamıştım, video vs. izlerken aniden ses gidiyor ve video donuyor, bir daha da açılmıyor. Oyun oynarken de aynı şekilde oyun donuyor ve ses gidiyor, sonrasında laptopta hiçbir işlem yapamıyorum. Alt Tab attığım zaman programlar açılıyor fakat etrafa tıkladığımda çalışmıyor. Biraz bekledikten sonra mavi ekran geliyor.
DxDiag:

7x6bgt.png

hzjtf8.png

58e75s.png

17mfnd.png

Dump dosyası dump - Google Drive

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ekran kartı sürücün güncelle. Güncellemeyi bilmiyorsan söyle yardım etmeye çalışrıım.

BIOS ayarlarını sıfırla.

"DISM" komutlarını uygula.

pci.sys hatası var. Bu hata genelde donanımsal bir sorundur.

Olay görüntüleyicisi raporunu paylaşır mısın?
Ekran kartı sürücün güncelle. Güncellemeyi bilmiyorsan söyle yardım etmeye çalışrıım.

BIOS ayarlarını sıfırla.

"DISM" komutlarını uygula.

pci.sys hatası var. Bu hata genelde donanımsal bir sorundur.

Olay görüntüleyicisi raporunu paylaşır mısın?

Çözüm
Olay görüntüleyicisi raporlarını Google Drive attım. Olay Görüntüleyicisi Raporları - Google Drive

DISM komutlarını da attığınız linkteki gibi uyguladım hiçbir sorunla karşılaşmadım. Dediğiniz gibi ekran kartı sürücümü de güncelleştirdim. BIOS ayarlarını sıfırlayacağım fakat nasıl yapıldığına dair bir fikrim yok yardımcı olursanız sevinirim.

Olay görüntüleyicisi raporunu inceleyeceğim.

BIOS ayarlarını şimdilik sıfırlamayın o zaman. Çünkü bilmiyorsunuz. O konuya girmeyelim.

Dediklerimi uyguladıktan sonra mavi ekran alırsanız minidump dosyasını paylaşın. Eğer mavi ekran sorunun bitirse bana belirtirsen sevinirim.

Olay görüntüleyicisi raporunu inceleyeceğim.

BIOS ayarlarını şimdilik sıfırlamayın o zaman. Çünkü bilmiyorsunuz. O konuya girmeyelim.

Dediklerimi uyguladıktan sonra mavi ekran alırsanız minidump dosyasını paylaşın. Eğer mavi ekran sorunun bitirse bana belirtirsen sevinirim.

Dediğiniz gibi BIOS ayarlarına hiç girişmedim. Mavi ekran hatası da almadım şu ana kadar. Yardımlarınız için teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı