GT 740M SSD'li sistemde HDD'ye geçince tüm oyunlarda çok fazla FPS düşmesi

CapsNumScroll

Hectopat
Daha fazla  
RAM
8 GB DDR3
SSD veya HDD modeli
HDD 500 GB
Ekran kartı
GT 740M 2 GB
Anakart
laptop anakart
İşlemci
i7 3632qm
Arkadaşlar selam elimde bir laptop var içinde 500 GB SSD vardı ben onu kendi bilgisayarıma taktım ve başka bir HDD aldım laptop için normalde SSD varken aldığım FPS değerleri şunlardı:
LoL - en yüksek ayarlar 100+ FPS.
CS 2 - çok düşük 40-50 FPS.
Roblox - 60 FPS+
HDD varken aldiğim FPS değerleri:
LoL - en düşük ayarlar 30-40 FPS.
CS 2 - oynatmıyor 5 FPS.
Roblox - 15-20 FPS.
Sırf bir HDD yüzünden bu kadar FPS düşüşü normal mi çünkü bakımlarını falan yaptım laptopun illa SSD mi almam lazım?

Hard drive fps’i etkilemez. Sadece yukleme sureleri ve online oyunlarda gpu ile renderlanan yerlerin yuklenmesi gibi seyleri etkiler. Sorunun baska bir sey yuzunden olmadigina emin misin?

Biraz fazla gibi, HDD modeli ne?

WD3200BPvt mavi yazılı HDD.

Hard Drive FPS'i etkilemez. Sadece yukleme sureleri ve Online oyunlarda GPU ile renderlanan yerlerin yuklenmesi gibi seyleri etkiler. Sorunun baska bir şey yuzunden olmadigina emin misin?

Hocam vallahi Windows 8.1 kurdum gene FPS düşük 10 yapayım dedim FPS hala aynı HDD kullanımı ile GPU kullanımı eş değil HDD %100 kullanılıyor fakat GPU %25 falan.

Hard drive fps’i etkilemez. Sadece yukleme sureleri ve online oyunlarda gpu ile renderlanan yerlerin yuklenmesi gibi seyleri etkiler. Sorunun baska bir sey yuzunden olmadigina emin misin?
Dolaylı yoldan etkiler aslında, örneğin araç ile hızlı giderken drop girer vs. Ama burada sorun çok başka gibi.

Dolaylı yoldan etkiler aslında, örneğin araç ile hızlı giderken drop girer vs. ama burada sorun çok başka gibi.

Hocam isterseniz kullanım değerlerini atayım LoL'ü açıp HDD GPU kullanımını.

Kullanım değerleri bunlar hocam.

Dosya Ekleri

• IMG_20240225_162240.jpg
    IMG_20240225_162240.jpg
    252,8 KB · Görüntüleme: 5
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı