GT 740M Valorant FPS düşmesi

Plaxy

Hectopat
Daha fazla  
Valorant oynarken karşıma adam çıkınca oyunum donuyor. Sabit 30-40 FPS alıyorum en kötü. Sistem:

Intel(r) Core(tm) i7-3632qm 2.20GHz.
NVIDIA GeForce GT 740M.
DDR3 6 GB RAM.

Valorant oynarken karşıma adam çıkınca oyunum donuyor. Sabit 30-40 FPS alıyorum en kötü. Sistem:

Intel(r) Core(tm) i7-3632qm 2.20GHz.
NVIDIA GeForce GT 740M.
DDR3 6 GB RAM.

Aldığın FPS'ler normal gözüküyor. (1) VALORANT - i5 3337u GT 740m benchmark - YouTube
1- işletim sistemin nedir? Bu sistem de Windows 10 kullanmıyorsundur umarım.
2- RAM takviyesi yapabilirsin.
3- SSD takviyesi yapabilirsin.
4- Format atmayı deneyebilirsin.
5- Laptopunu temizleyip termal macun yenileyebilirsin.

Windows 10 maalesef 8.1'e geri geçersem donma sorunları geçebilir mi?

Biraz olsun performansınız artar çünkü Windows 10 çok fazla RAM harcıyor ve HDD'ler de çok yavaş çalışıyor maalesef. Windows 8.1 bu konuda biraz daha önde ama kesinlikle 90 derece işlemci iyi değil derhal laptopu temizleyip termal macun değiştirmelisiniz.

Windows 10 ile ilgili olduğunu sanmıyorum. Cihazın ısısı yüksek. Arkadaşın dediği gibi ilk etapta temizlik yapmanı termal macunu yenilemeni öneririm.

Biraz olsun performansınız artar çünkü Windows 10 çok fazla RAM harcıyor ve HDD'ler de çok yavaş çalışıyor maalesef. Windows 8.1 bu konuda biraz daha önde ama kesinlikle 90 derece işlemci iyi değil derhal laptopu temizleyip termal macun değiştirmelisiniz.

6 yıldır temizlemediğim içindir o bazen 100 120 dereceleri görüyor görünce direk mavi ekran zaten.
Windows 10 ile ilgili olduğunu sanmıyorum. Cihazın ısısı yüksek. Arkadaşın dediği gibi ilk etapta temizlik yapmanı termal macunu yenilemeni öneririm.

Temizlik yaparsam donma sorunları geçer mi?

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı