GT 740M Valorant'ta düşük performans

6 ay önceden şimdiye en az 5 güncelleme alır.

Siz yine de sistemin ne kadar harcadığına bakın.

Veya 3 hafta önce adam 80 FPS alıyor.
İşlemciniz nedir? Valorant işlemciye önem verir.
İşlemcim kötü o yüzden oyunu ekran kartıyla oynamaya çalışıyorum yani intten baktım ama yapabildim mi bilmiyorum.
i5 4200 HD Graphics 4600.

Son düzenleyen: Moderatör:

İşlemcim kötü o yüzden oyunu ekran kartıyla oynamaya çalışıyorum yani intten baktım ama yapabildimmi bilmiyorum.

Hocam işlemci olmadan ekran karti bir hiç işlemci önemli RAM önemli ekran kartı önemli bunlar temel 3'lü.

İşlemcim kötü o yüzden oyunu ekran kartıyla oynamaya çalışıyorum yani intten baktım ama yapabildimmi bilmiyorum.
i5 4200 HD Graphics 4600.

Peki 150 FPS alan adamın işlemcisi nedir?

MSI Afterburner indirip izleme kısmından CPU Hızı, CPU Kullanımı, CPU Sıcaklığı bunların üçünü OSD'de göster tikleyin. Oyun içindeyken ekran fotoğrafı atın sonrasında.
Dostum bunları yapar mısın? Bilgisayar sıcaklıktan kapanıyor demişsin, eğer ısınıyorsa throttle yapıyordur bu yüzden kasıyordur.

Hocam oyun işlemciyi kullanıyor yapacak bir şey yok. Testlere bakın, eğer anormal düşük FPS alıyorsanız en temel sorunlardan biri termal macunun kurumasıyla sistemin ısınmasıdır. Çünkü eski bir laptopunuz var. (GT 740M için). Genel temizlik yaptırıp tekrar deneyin.

Geri
Yukarı