GT 745M GTA V'de donuyor

İşletim sistemi
Windows 10

mühendis52

Kilopat
Daha fazla  
i5 4210U işlemci.
GT 745M ekran kartı.
8 GB DDR3 RAM.

Merhaba, yukarıda belirttiğim özelliklere sahip Casper laptopum var. GTA 5 oynarken en düşük ayarlarda bile FPS düşmesi yiyorum. Termal macun ve temizlik yaklaşık 6 ay önce yapıldı. Biliyorum çok yüksek donanım değil fakat bu donanımda bilgisayarın en düşük ayarlarda akıcı oynatacağını düşünüyorum. Sıcaklık değerleri yaklaşık 80derece civarı, ama bilgisayarın %100 disk kullanımı sorunu var. Laptopu ilk açtığımda görev yöneticisinde %100 disk kullanımı gösteriyor ve belirli süre sonra düşüyor bazen tekrar %100 disk kullanımına geçiyor. Yaklaşık 5 yıllık bilgisayar, diskden dolayı performans düşüklüğü olabilir mi?

Not: Bilgisayarda SSD yok, 1 TB Toshiba HDD var. Lütfen RAM, ekran kartı değişikliği gerek yazmayın zaten bilgisayar eski değişiklik yapmayacağım bir müddet.

Disk %100 çözümü neredeyse yok disk in ömründen dolayı bu oluyor. Samsung Yada WD marka bir ssd alarak soruna kökten çözüm getirebilirsin. %100 çözümlerinin neredeyse netteki bütün yöntemlerini uygulmama rağmen bende şirketteki 40 clienti ssd ye geçirip rahatladım ve sanada tavsiye ederim.

Arkadaşlar not kısmına bakarsanız donanım parçası almaktan ziyade farklı çözüm var mı diye sordum. Haklısınız fakat zaten yaklaşık 1 sene içerisinde değiştireceğim bilgisayarı ben geçici ucuz çözüm arıyorum. Ayrıca bu donmalar diskten dolayı mı oluyor bilen biri cevaplarsa iyi olur.

Arkadaşlar not kısmına bakarsanız donanım parçası almaktan ziyade farklı çözüm var mı diye sordum. Haklısınız fakat zaten yaklaşık 1 sene içerisinde değiştireceğim bilgisayarı ben geçici ucuz çözüm arıyorum. Ayrıca bu donmalar diskten dolayı mı oluyor bilen biri cevaplarsa iyi olur.
Bizde sana çözümünü söyledik, yok ben uğraşıcam diyorsan diski komple kill disk yap ama 1 tb diski 3 gün beklersin diskte sorun yoksa düzelir. Sorun varsa komple patlar hiç kullanamassın.

Bizde sana çözümünü söyledik, yok ben uğraşıcam diyorsan diski komple kill disk yap ama 1 tb diski 3 gün beklersin diskte sorun yoksa düzelir. Sorun varsa komple patlar hiç kullanamassın.
Biliyorum ssd ile çözülebileceğini ama farklı yöntem aradım yinede teşekkürler.Belki başka birileri yazar sağlık olsun.
HDD sağlam,sorunsuz çalışmakta.Bad sector taraması yaptırdım.Başka çözümü olan var mı?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı