GT 760 sisteme sahip laptopta kapanma sorunu

Alesilba

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, benim bilgisayarım kendi kendine kapanıyordu. YouTube üzerinden birkaç video izledim, ordakileri uyguladım. En düşük işlemci durumu gibi şeyleri orda denilen gibi yaptım. Bu işlemlerden sonra kapanmamaya başladı fakat, inanılmaz bir performans düşüşü yaşadım. Çözümünü biliyorsanız, yardımcı olunuz. Teşekkürler.
Uyguladığım video : ((
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
))
Laptop / GT 760 / 8 GB RAM / İntel 4600

Güç ayarlarını dengeliye alıp en yüksek işlemci durumunu düşürürsen tabii ki performans düşer. CPU'nun çalışma frekansını düşürdün. Arkadaş iki tane ayar yapıp 4 dakika nasıl anlatmış onu da anlamış değilim.

Oyun oynarken sıcaklıklarını MSI Afterburner ile ölçüp ekran fotoğrafı at. İşlemci frekansını düşürdüğünde kapanmıyorsa büyük ihtimal yüksek sıcaklıklar yüzünden kapanıyor.

Eski güç ayalarına getirdiğim zaman oyunu açana kadar bilgisayar kapanıyor. Şuan kullandığım güç ayarlarıyla MSİ AFTERBURN böyle gösteriyor. Bu arada arkadaşlar, Ekran Kartını yanlış demişim. Ekran kartım : GT 740M
Screenshot Bu MSİ'in kendi testi, dediğiniz gibi 60 derecede başladı bir iki saniye içinde 85'e kadar çıktı. CPU kullanımı %100 oldu direk.

Eski güç ayalarına getirdiğim zaman oyunu açana kadar bilgisayar kapanıyor. Şu an kullandığım güç ayarlarıyla MSI Afterburn böyle gösteriyor. Bu arada arkadaşlar, Ekran Kartını yanlış demişim. Ekran kartım: GT 740M
Screenshot Bu MSI'in kendi testi, dediğiniz gibi 60 derecede başladı bir iki saniye içinde 85'e kadar çıktı. CPU kullanımı %100 oldu direk.

Laptopunuzu temizleyip termal macununu yenileyin. Bakım yapın kısaca.

Yeni konular

Geri
Yukarı