GT 765M Ekran kartı değişimi

3virgul14

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Monster 16F3 Laptop sahibiyim. Ekran kartım(GT 675M) arızalandığı için yeni ekran kartı satın aldım (GT 765M). Ekran kartının montajını sorunsuz bir şekilde kolayca gerçekleştirebildim. Fakat Recep'in ekran kartı değiştirme rehberi videosundaki duruma benzer bir durum ile karşılaştım. Bilgisayar ekran kartını görüyor, fakat tanımıyor. Nflash atabilmek için de bilgisayarım ve ekran kartı ile uyumlı vbios'u nasıl bulabileceğimi bilmiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.

Ekran Alıntısı2.PNG
Ekran Alıntısı3.PNG
Ekran Alıntısı.PNG

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    61,5 KB · Görüntüleme: 92
  • Ekran Alıntısı2.PNG
    Ekran Alıntısı2.PNG
    19,1 KB · Görüntüleme: 62
  • Ekran Alıntısı3.PNG
    Ekran Alıntısı3.PNG
    5 KB · Görüntüleme: 91
Hocam laptobunuzun GT 675M' e ait driverını kaldırıp GT 765M'in driverını kurdunuz değil mi?
Aklıma bir tek böyle bir çözüm yolu geldi, ne kadar yardımcı olacağınıda bilmiyorum.

Driver'ı kaldırdım, ayrıca format da attım. Ortada ki ekran görüntüsü de Geforce experience'e ait zaten.

Arkadaşlar sorun günceldir. Yardımcı olabilecek var mı? Driver yükleyemiyorum.

Format attığın işletim sistemi orijinal mi? Kms barındıran Windows sürümlerinde güncelleştirmeler yüklenmiyor.

Windows 10 orijinal. Ayrıca aygıtın kimliği: PCI\VEN_10DE&DEV_11E1&REV_A1

Arkadaşlar sorunum çözüldü. Nvidia driver setup dosyasına ekran kartı Device bilgilerimi manuel tanıttım. Şu an laptop ekran kartını görüyor ve çalışıyor. Yardım aldığım video linkini paylaşıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı