GT 820M Laptop Update

Gta 5 Oynatırmı Takılma Ortadan Kalkarmı

• Evet

Oy: 0 0,0%
  • Hayır

Oy: 3 100,0%

• Oy verenlerin toplamı
    3
GTA 5'in minimum sistem gereksinimlerine bakıldığında; 4GB RAM'in yetebileceğini düşünüyorum. Bence sorun GeForce 820M'den kaynaklanıyor. Çünkü minimum sistem gereksinimlerinde önerilen GeForce 9800 GT'nin bellek bant genişliği 57,6 GB/s, piksel ve texture doldurma oranları da sırasıyla 9,6 GPixel/s, 33,6 GTexel/s. GeForce 820M'in ise iki farklı versiyonu bulunmakta Fermi ve Kepler mimarili olarak. Daha güçlü olan Kepler mimarilisini bile baz alsak ki siz sisteminizdekinin hangi mimariden olduğunu belirtmemişsiniz (GPU-Z programı ile öğrenebilirsiniz. GPU'nuz GF117 ise Fermi, GK 107 ise Kepler'dir.), onun dahi bellek bant genişliği, pixel rate, texture rate, floating-point performansı GTA 5'i stabil oynatmak için oldukça yetersiz gelecektir.

GPU'nuzun Fermi GF117 olduğunu düşünüyorum, o da GT 540M'in yeniden isimlendirilmişidir. Bu durumda bellek bant genişliği, pixel rate, texture rate ve floating-point performansı sırasıyla 14,4 GB/s, 2,5 GPixel/s, 10 GTexel/s ve 240 GFLOPS olur. Kısacası ekran kartınız GTA 5'i kaldıramayacak bir karttır ve oyun içinde özellikle şehir içinde ve araba sürerken takılması 820M'in bellek bant genişliğinin yetersiz olmasından ileri gelebilir. Yani 4GB RAM'inizi yükseltseniz bile stabil bir oyun deneyimi alamayabilirsiniz.

Stabilden kastım RAM kullanımının hep verdiğim aralıklarda olması. Oyun kasmıyordu güncelleme ile birlikte RAM kullanımı bu seviyelere geldi. Şuan oyun kastığı için oynayamıyorum.
Yukarıda stabillikten kastım 98 olmasına rağmen kasma yapmaması idi. Kasma güncellemeden sonra yapıyor ve 98 durumu güncelledikten sonra olduysa oyun ayarlarının değişip değişmediğini bir kontrol edin derim. Düzgün ise güncelleme ile kaliteyi yükseltmiş olabilirler ekran kartı güncellemesini yapın düzelmezse Ram yükseltebilirsin.

Yukarıda stabillikten kastım 98 olmasına rağmen kasma yapmaması idi. Kasma güncellemeden sonra yapıyor ve 98 durumu güncelledikten sonra olduysa oyun ayarlarının değişip değişmediğini bir kontrol edin derim. Düzgün ise güncelleme ile kaliteyi yükseltmiş olabilirler ekran kartı güncellemesini yapın düzelmezse Ram yükseltebilirsin.

Ekran kartı güncel. Grafik ayalarını değiştirdim sonuç aynı. Ram yüzünden drop yiyor oyun. Ekran kartı kullanımı %90 ı geçmiyor. Normal'de böyle bir sorun yoktu. Zaten Rami yükseltmem gerek 4GB yeterli gelmiyor artık. Dizüstü bilgisayarlar bölümünde konu açmıştım bakarsanız sevinirim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı