GT 820M Oyunlarda Düşük FPS Sorunu

gamercenk

Hectopat
Daha fazla  
Sistemimi atıyorum arkadaşlar;

lO44rQ.png NZGG4a.png PlGGBd.png

Geçen yaz CSGO yüksek ayar 120, GTA V yüksek ayar 50 FPS vb alırken,
şu an aynı sistemle CSGO düşük ayar 40, GTA V en düşük 20 FPS alıyorum ve laptop ısınıyor.

Sebebi nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tozlanma gibi etkilerden dolayı çok ısınıyor ve performans veremiyor olabilir. Sıcaklık değerlerini oyun içindeyken kontrol edebilirsiniz.

Maalesef bende aynı durumdan mağdurum.
Bu sadece ısınma ile alakalı değil. Bilgisayarımı temizlettim performansı tabikide arttı ancak eski performansı veremiyor sanırım bunun birden çok sebebi var.
Mesela bileşenler zarar görmüş olabilir veya programlar ve tabiki sürücülerde buna etki ediyor.
Fazla uğraşma derim ben çok uğraştım ama eski performansı almak zor sen en iyisi fanını temizlettir driverları güncel tut HDD hasarına dikkat et.
Eğer bilgisayarın darbe gördüyse HDD kolay hasar görür buda performansı düşüren etkenlerden bir test yap derim.

Aynı sorunları bende yaşadım. 50 FPS alıyorken 15 FPS'e kadar düştü. CS GO aynı şekilde.
Termal macun ve fan temizliğinden sonra düzeldi. Kesinlikle sizde termal macun ve fan temizliği yaptırın. Bu arada ben termal macun ve fan temizliğini yaptıktan sonra GPU sıcaklık değeri 65-70 derecelere kadar düştü ama CPU sıcaklık değeri yine 89-94 dereceler arasındaydı işlemci sıcaklığı için işlemci maksimum saat hızını düşürdüm (Underclocking) ve şuan da CPU sıcaklık derecem CS GO da 68-72 derecelerde.
Ek not: Her 6 ay da bir termal macun ve fan temizliği yaptırın.
gta5 fps sıcaklık değerleri.jpg

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı