GT 840M ile GTA V Kasma Sorunu

Espeyato

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, Lenovo Z5010 dizüstü bilgisayarım var. İ5 4210 u işlemci, 8 GB RAM ve 4 GB 840M ekran kartı mevcut. Oyunu entegre kart ile değil de GT840M ile açtığıma eminim. Her şeyi en aza indirip 1366x768 çözünürlükte bile kasmalar oluyor. 25 civarı FPS alıyorum, bu normal mi ? Normal değilse sizce neden böyle ? Hatta bazen sinirlenip 800x600 çözünürlüğe alıyorum ancak yine arabada giderken kasmalar rahatsız edici boyutta oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Normal değil. Ben bile gt820m de denemiştim 4gb ram olduğu için takılmalar yaşadım. Ama senin durum farklı. Oyun korsan mı ? Arka plan uygulamalara bi göz at. Pc yi bi tarat. Ayrıyetten başka oyunlarda takılma var mı ? Bana öyle geliyor ki oyun korsan. O araba ile giderken takılma nerdeyse herkezin başında bi dert. Oyun korsan ise orijinal tek çözüm. Yada update +ilaç'ları denemen gerekir.

Merhabalar,
Bu konuda uzman sayılmam, daha bilgili bir arkadaşın yorum yapması yerinde olacaktır. Ancak bende de çok benzer özellikler taşıyan bir laptop var. (Aynısının HP versiyonu) Labtopu aldığımda oyun yüklesem mi acaba diye ekran kartının oyun benchmarklarına şöyle bir baktım, anında vazgeçtim. :) 840m oyunlarda pek tatmin edici gözükmüyor

Kendin de bakabilirsin: NVIDIA GeForce 840M - NotebookCheck.net Tech

Merhabalar,
Bu konuda uzman sayılmam, daha bilgili bir arkadaşın yorum yapması yerinde olacaktır. Ancak bende de çok benzer özellikler taşıyan bir laptop var. (Aynısının HP versiyonu) Labtopu aldığımda oyun yüklesem mi acaba diye ekran kartının oyun benchmarklarına şöyle bir baktım, anında vazgeçtim. :) 840m oyunlarda pek tatmin edici gözükmüyor

Kendin de bakabilirsin: NVIDIA GeForce 840M - NotebookCheck.net Tech
Gt 820m'de textures very high geri kalan ayarlar low halde iken 35 fps ortalama aldım. 840m sen düşün artık. Lakin oyuna 4gb ram kesinlikle yetmediği için takılmalar yaşadım. Gönül rahatlığı ile alabilirsin..

İlk önce entegre ekran kartını kullanmadığına emin ol. Sonra güç seçeneklerinden yüksek performansa al. Birde Razer Game Booster kullan.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı grafik işlemcisine sahip olmamla beraber; GTA V'i 1366x768 çözünürlükte, "High" grafik seçeneklerinde, 30 ve üzeri FPS değerleri ile oynayabiliyorum. Sizin de bu değerlerde oynamanız için bir sakınca göremiyorum. Oyununuzun orijinal olup olmadığı konusunda bizi aydınlatın. İşletim sisteminizi belirtin. Grafik işlemcisi yazılımının güncel olup olmadığından emin olun. Notebook'unuzun sıcaklık değerlerini kontrol edin.

Orijinal oyun, güncel oyun demektir. Yeni çıkmış bir oyun için de güncel kalmak önemlidir. Oyunu satın almanızı öneririm. Alınmayacaksa da oyun güncel tutulmalıdır.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı