GT-840M sistemde FPS düşmesi RAM'den dolayı mı?

eKqx

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, şehir dışına çıkacağım. Gittiğimde sıkılmamak için babamın eski laptopunu yanıma alacağım fakat oyun testlerine baktığımda aşırı derece drop sorunu var.
Sistem:
GeForce GT-840M ekran kartı.
i5-4250M işlemci.
4 GB DDR3 1600 MHz RAM.
1 TB HDD.

Oyun olarak Valorant ve GTA 5 denedim. GTA 5 offline da araba sürerken veya ateş ederken drop yiyorum. Valorant'ta ise ilk 5 tur kasıyor, sonradan ara ara drop yiyorum. Sizce RAM artırmak sorunu çözebilir mi?

Merhaba, şehir dışına çıkacağım. Gittiğimde sıkılmamak için babamın eski laptopunu yanıma alacağım fakat oyun testlerine baktığımda aşırı derece drop sorunu var.
Sistem:
GeForce GT-840M ekran kartı.
i5-4250M işlemci.
4 GB DDR3 1600 MHz RAM.
1 TB HDD.

Oyun olarak Valorant ve GTA 5 denedim. GTA 5 offline da araba sürerken veya ateş ederken drop yiyorum. Valorant'ta ise ilk 5 tur kasıyor, sonradan ara ara drop yiyorum. Sizce RAM artırmak sorunu çözebilir mi?

Büyük ölçü de çözer, droplar diskten de kaynaklı olabilir. Bu arada yola çıkmadan önce yapabiliyorsan fan temizliği macun yenileme vs. yaparsanız daha iyi olur ısınmaması için.

Büyük ölçü de çözer, droplar diskten de kaynaklı olabilir. Bu arada yola çıkmadan önce yapabiliyorsan fan temizliği macun yenileme vs. yaparsanız daha iyi olur ısınmaması için.

SSD şart mı hocam sizce, laptopu sadece 1-2 haftalığına kullanacağım.

1-2 hafta için gerek yok, ama yapabilirseniz macun yenilemesi ve fan temizliği iyi olur.

Sağ olun hocam, laptopu açmayı denedim fakat vidaları yalama yapmış. En iyisi bilgisayarcıya götürüp temizliğini yaptırmak.

1-2 hafta için gerek yok, ama yapabilirseniz macun yenilemesi ve fan temizliği iyi olur.

Hocam bir de önerebileceğiniz RAM markası var mıdır? Bilgisayarcıya gittiğimde temizlik macun değişimi ile beraber 200 TL'ye hallederim dedi.

Hocam GTA 5'te işlemci sıcaklığına baktım 96-97 arası geziyor. 😳

Merhaba laptopumun RAM'ini artırdım temizliklerini yaptırdım fakat Valorant'ta 40-50 FPS'e kadar düşüyor :(

Son düzenleme:

Geri
Yukarı