GT 940M ekranda çizgilenme

brkecann

Kilopat
Yer
Turkiye.
Daha fazla  
RAM
8x2 Crucial DDR 3 1600MHZ
SSD veya HDD modeli
120GB Crucial SATA3 SSD / Segate 1TB HDD
Ekran kartı
Nvidia GeForce 940M "Dead "/ İntel HD Graphics 520
İşlemci
İntel I76500U 2.50GHZ
image.png

Merhaba. NVIDIA GeForce GT 940M ekran kartını kullanıyordum. Birkaç gün önce ekranda çizgilenme vardı, ertesi gün bir sorun yoktu fakat bugün açtığımda 3D Video Denetleyicisi olarak görünüyor ve hiçbir şekilde sürücü kuramıyorum. 3D Video olarak gözüktükten sonra yeniden başlattım fakat bu sefer hiç görünmedi? Ekran kartım artık emekli olmuş mudur?

image.png

( Uygun sürücüyü indirdim ona rağmen bu hata )

Ona sağ tıklayıp özellikler dediğinizde "Bu aygıt düzgün çalışıyor" yerine Kod43 yazıyorsa emekli olmuştur muhtemelen.

Donanımsal bir sorun olması muhtemel.

Yine de deneyebileceklerimizi deneyelim. Aygıt yöneticisinde görünmediğini belirtmişsin, bir BIOS sıfırlayıp tekrar kontrol et. BIOS sıfırlama işleminden sonra geri gelirse aşağıdaki linkten sürücü kurmayı dene.

Eğer sürücü kurulumu yine başarısız olursa nasıl bir hata aldığını belirt. Ayrıca aygıt yöneticisindeki durumunu da belirt.

Donanımsal bir sorun olması muhtemel.

Yine de deneyebileceklerimizi deneyelim. Aygıt yöneticisinde görünmediğini belirtmişsin, bir BIOS sıfırlayıp tekrar kontrol et. BIOS sıfırlama işleminden sonra geri gelirse aşağıdaki linkten sürücü kurmayı dene.

Eğer sürücü kurulumu yine başarısız olursa nasıl bir hata aldığını belirt. Ayrıca aygıt yöneticisindeki durumunu da belirt.
1671043082946.png
şuan hiçbir şekilde yenileme yaptığım halde gelmiyor

Anladım. Büyük ihtimalle bir sorun çıkmadan geri gelirdi. Geri gelse bile çok düzgün çalışabileceği hakkında garanti veremem ama denemeye değerdi.

Bunun dışında DDU kullanmayı deneyebilirsin. Yine bu tür durumlarda geri gelebilmekte. DDU ile sadece NVIDIA için işlem yapman yeterli.

Özellikle oraya geri gelmesi için uğraştığımı fark etmişsindir. Bunun sebebi, geri gelmediği sürece sürücüsünün kurulamayacak olması. Oraya geri gelir ve belki bir ihtimal sürücüsünü kurarız diye uğraşıyorum. Yine olmuyorsa pek de yapacak bir şey yok maalesef.

Anladım. Büyük ihtimalle bir sorun çıkmadan geri gelirdi. Geri gelse bile çok düzgün çalışabileceği hakkında garanti veremem ama denemeye değerdi.

Bunun dışında DDU kullanmayı deneyebilirsin. Yine bu tür durumlarda geri gelebilmekte. DDU ile sadece NVIDIA için işlem yapman yeterli.

Özellikle oraya geri gelmesi için uğraştığımı fark etmişsindir. Bunun sebebi, geri gelmediği sürece sürücüsünün kurulamayacak olması. Oraya geri gelir ve belki bir ihtimal sürücüsünü kurarız diye uğraşıyorum. Yine olmuyorsa pek de yapacak bir şey yok maalesef.
3D Video Denetleyicisi gözüktüğü halde driver kuramıyordum. Büyük ihtimal hatta %100 olarak kart fişi çekti. Son zamanlarda sorun yaşatıyordu böyle olmasını bekliyordum.

Geri
Yukarı