GT 940M GTA V Anlık Takılma Sorunu

KontraHSSSS

Decapat
Sorunumu size kısaca anlatacağım.
Oyuna girdiğimde araba sürerken bir anda anlık takılmalar yaşıyorum.
Bütün ayarları denedim ama bilgisayarıma göre bir ayar bulamadım. Mesela en ultra ayarlara alınca 25 FPS oluyor. Bu FPS'te bile gözle görülen bir kasma hissetmiyorum ama yine araba sürerken anlık takılmalar yaşıyorum. Bu sorun aşırı sıkıcı duruma geldi. Bana güzel bir ayar sunarsanız sevinirim.

Ek olarak control panel ayarları da önerebilir misiniz?

1.PNG
2.PNG
3.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben eski dizüstü bilgisayarımda 740m ile tüm ayarları Yüksek (Hing) yaparak gayet akıcı oynuyordum. Buradaki kilit nokta, ekran kartının sondan ikinci hanesi (4) bence; Bu sayı yükseldikçe, performans da yükselir diyebiliriz.

Şunu da eklemek gerek tabii: GTA 5 sistemi inanılmaz sömüren bir oyun ve şu an i7 7700 ile GTX 1070'de bile anlık takılmalar yaşatabiliyor :)

Laptop havalandırmaları tozla kapandığı zaman işlemci ısınıyor ve yüksek sıcaklık yüzünden frekansta ani düşüşler oluyor, bu da anlık fps düşüşlerine yol açabiliyor. En azından eski dizüstümde böyleydi. Fanları elektrik süpürgesiyle temizleyince düzeliyordu. Oyun oynarken arkada görev yöneticisinin cpu sekmesini açıp gözlemleyebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı