GT 940M LOL FPS düşmesi

Heyyo

Decapat
Merhaba. Öncelikle konu hakkında gerçekten bilgi sahibi kişiler yardımcı olursa ya da bu konuda yardımcı olabileceğini düşünen kişiler yazarsa sevinirim. Sıkıntım şu bilgisayarımda bir FPS sorunu başladı normalde LOL'de 100-90 FPS arası alırken 70'lere kadar düşüyor ve bu da canımı sıktı. Sadece LOL için değil sanırım genel olarak böyle bir sorun var bilgisayarı sıfırladım driverları silip tekrardan kurdum fakat yine de düzelmedi. Ekran kartım 940M bu arada. Yardımcı olabilecek var mı?

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıcaklıktan dolayı düşüyor olmasın FPS. Sıcaklığı kontrol edin.
Aslında pek sanmıyorum.Çünkü son bir kaç gündür bu sorunla karşılaştım.Sıcaklık olduğunu düşünmüyorum pek.Lolde felan çok fps te değişiklik olmuyordu diye hatırlıyorum genelde 90 ile 100 arasında o civarlardaydı 80'e kadar felan düşmezdi.Şimdi 70 hatta 60 küsürlerde bile görüyorum.Daha değişken fps alıyorum artık.

Hiçbir şekilde yaptırmadım sadece bir sorundan dolayı servise gidip gelmişti o kadar

Macunun senede bir yenilenmesi gerekir aksi takdirde masaüstü pclere oranla fanları daha güçsüz olan laptop fanları işlemciye tam nüfuz edemez ve gereğinden fazla ısınma olur. Bu da sisteminizin ısınmadan dolayı kendine zarar gelmemesi için performansını kısmasına yol açar ve fpsiniz düşer. Bilgi sahibi kişiler yazarsa sevinirim demişsiniz sıcaklıktan dolayı FPS düşebilir diyen arkadaşı terslemişsiniz:)

Macunun senede bir yenilenmesi gerekir aksi takdirde masaüstü pclere oranla fanları daha güçsüz olan laptop fanları işlemciye tam nüfuz edemez ve gereğinden fazla ısınma olur. Bu da sisteminizin ısınmadan dolayı kendine zarar gelmemesi için performansını kısmasına yol açar ve fpsiniz düşer. Bilgi sahibi kişiler yazarsa sevinirim demişsiniz sıcaklıktan dolayı FPS düşebilir diyen arkadaşı terslemişsiniz:)
Peki termal macunu kim yeniler?Bu işlemi teknik servise mi yaptırmalıyız?

Güç seçeneklerinden "Yüksek Performans" yaptın mı?

Geri
Yukarı