GT 940MX ve i5 6200U Sistemde FPS Düşmeleri

aykut mutlu

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarımın özellikleri:
  • i5 6200U
  • GT 940MX
  • 8GB RAM
  • 1TB HDD
Oyunlarda droplar yaşıyorum. CS oynarken 110-130 arası alırken birden 30-40 oluyor. Biraz incelerken ekran kartının frekansının düştüğünü gördüm. Bu düzeltilebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı thermal sınırlarına geliyor olabilir MSI Afterburner benzeri bir program ile Ekran Kartı sıcaklıklarını ve frekanslarını gözlemlemeniz lazım. Sıcaklıklar normal ise Nvidia 378.92 sürüm Ekran kartı sürücülerini deneyebilirsin.

Aynı sorun bendede var i5 6200u-gt920mx sistemde. Dikkatimi çeken şey afterburner ile değerleri takip ederken ekran kartıyla beraber işlemcide kendini kısıtlıyor gibi, çoğunlukla 60 dereceye yaklaştığında frekansları kısıyorki o sıcaklığa gelme süresi 10dk :) Sırf onun yüzünden eğerki kaldırıyorsa onboard ekran kartıyla oyunları çalıştırıyorum fps değeri düşük oluyor ama hiç değilse ısınınca fps yerin dibine girmiyor. Çözümünü bulursan lütfen benide bilgilendir :)

Aynı sorunu ben de yaşıyorum. Yaklaşık 1 yıldır uğraşıyoruz ama elimizden gelen bir şey yok. Lenovo'nun yeni BIOS veya VBIOS yayınlamasını beklemekten başka çare yok.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı