İ5 6200U GT 940MX FPS Drop Sorunu

Sabit disk kablosunda, sabit diskte veya anakartın HDD giriş çıkışında bir sorun olabilir. Cihaz darbe aldıysa sorunun nedeni bu olabilir. Garantisi varsa garantiye gönderin. Yoksa içinde olan önemli belgeleri yedekleyin disk çalışmadığında verileriniz kaybolmasın.

peki oyunlardaki bu gpu cpu kullanımı düşüşünü gerçekten hdd yapıyor olabilir mi ? bu konuda bir bilgim yok ta hiç. cihaz hiç darbe vs. almadı garantisi malesef yeni bitti

Sorunun kaynağı HDD olabilir. Çünkü HDD veri gönderiyor GPU işleyip görüntüyü ekrana veriyor. HDD veri göndermediği zaman GPU kullanımınız düşüyor. Dediğim gibi gittiği yere kadar kullanın.

Sorunun kaynağı HDD olabilir. Çünkü HDD veri gönderiyor GPU işleyip görüntüyü ekrana veriyor. HDD veri göndermediği zaman GPU kullanımınız düşüyor. Dediğim gibi gittiği yere kadar kullanın.

Peki hdd yi degistirmek laptoplarda mümkün mü mümkün ise önereceğiniz bir hdd var mıdır HP Pavilion 15-au003nt için uygun olan ? Veyahut aynısını bulabilir miyim

Peki hdd yi degistirmek laptoplarda mümkün mü mümkün ise önereceğiniz bir hdd var mıdır HP Pavilion 15-au003nt için uygun olan ? Veyahut aynısını bulabilir miyim
Hocam bende hp pavilion 15-p202nt sahibiyim bendede bi ara böyle olmuştu 1 tb hdd vardı laptopta birgün bende drop yemeye başladım öğle 2 - 3 ay idare ettim tam düzeldi be tamam dediğimde bilgisayar gitti hemen servisi aradım ben bilgisayarın garantisini uzattırmıştım bize verin biz 400 tl ye yaparız dediler ben pahalı buldum bi arkadaşıma götürdüm dedim hdd si bozuk buna hdd takacağız ama mümkünse ssd takabilirmiyiz dedim oda onayladı ve 240 gb lik sandisk in güzel bi hdd sini taktı baya memnunum şahsen eskden yani bilgisayarı ilk aldığım zamanlar bilgisayar 15 saniyede açılıyordu son zamanlarda 5 - 10 hatta 20 dk bile olmuştu ssd ile 5 sn yede açılıyor tamamen
Konunun Özeti : Hocam hdd veya ssd taktırmanızda bi zarar yoktur zaten bilgisayarın kendi orjinal parçası deil onu hp takıyor zaten ama taktıracaksanız ilk dosyaları önemli dosyaları bi depolama alanına atınız sonra yeni depolama alanı takınız eğer büyük dosyalarla veya fazla oyunla ilgileniyorsaniz Hdd alınız eğer performans herşey diyorsanız 1 tb hdd yerine 240 gb lik ssd di alın takın keyfinize bakın
NOT : Bütçeniz varsa 1 tb lik ssd bile taktırırsınız
NOT 2 : Bana ozaman 200 - 250 tl ye patlamıştı servis bide 400 diyordu ❤
Yani ille aynısı olacak diye bi kaide yok benim gibi yaparsanız hem kaar edersiniz hem gönlünüz rahat eder hemde istediğiz performansı yakalarsınız sağlıcakla kalın

Signed By ^^WinTime^^

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı