GT 9500 ekran renkleri canlı değil

XoreXTago

Decipat
Yer
İstanbul/Eyüp
Daha fazla  
Önceliklen merhaba. Ben bir konu açmıştım ve orada ekran kartının Aygıt Yöneticisi'nin görmesini söylemiştim. Bir kullanıcı Driver yükle düzelir dedi Driver yükledim ama monitör hâlâ boğuk bir görüntü veriyor. Ekran kartından mi sorun bilmiyorum. Görüntü kablosunu çıkardığım zaman monitörde canlı renkler yanıyor. Nasıl çözerim?

2 GB RAM.
Samsung disk.
NVIDIA GeForce 9500 GT.
Intel Pentium 2.60 GHz.

Önceliklen merhaba. Ben bir konu açmıştım ve orada ekran kartının Aygıt Yöneticisi'nin görmesini söylemiştim. Bir kullanıcı driver yükle düzelir dedi driver yükledim ama monitör hâlâ boğuk bir görüntü veriyor. Ekran kartından mi sorun bilmiyorum. Görüntü kablosunu çıkardığım zaman monitörde canlı renkler yanıyor. Nasıl çözerim?

2 GB RAM.
Samsung disk.
NVIDIA GeForce 9500 GT.
Intel Pentium 2.60 GHz.

Selam 60Hz olarak kullanıyorsun muhtemelen 75 yap düzelir.

Önceliklen merhaba. Ben bir konu açmıştım ve orada ekran kartının Aygıt Yöneticisi'nin görmesini söylemiştim. Bir kullanıcı driver yükle düzelir dedi driver yükledim ama monitör hâlâ boğuk bir görüntü veriyor. Ekran kartından mi sorun bilmiyorum. Görüntü kablosunu çıkardığım zaman monitörde canlı renkler yanıyor. Nasıl çözerim?

2 GB RAM.
Samsung disk.
NVIDIA GeForce 9500 GT.
Intel Pentium 2.60 GHz.

NVIDIA Denetim Masası'ndan ayarları sıfırlayın ya da kendinize göre ayarlar yapın.

Selam 60Hz olarak kullanıyorsun muhtemelen 75 yap düzelir.

Evet bunda da kaynaklanabiliyor. Bu yüzden monitörünüz en yüksek hangi Hz i destekliyorsa ona ayarlayın.

Şu ayarı tam yap düzelir.
1685783127012.png

Önceliklen merhaba. Ben bir konu açmıştım ve orada ekran kartının Aygıt Yöneticisi'nin görmesini söylemiştim. Bir kullanıcı Driver yükle düzelir dedi Driver yükledim ama monitör hâlâ boğuk bir görüntü veriyor. Ekran kartından mi sorun bilmiyorum. Görüntü kablosunu çıkardığım zaman monitörde canlı renkler yanıyor. Nasıl çözerim?

2 GB RAM.
Samsung disk.
NVIDIA GeForce 9500 GT.
Intel Pentium 2.60 GHz.
Nvidia denetim masasından

2 GB RAM.
Samsung disk.
NVIDIA GeForce 9500 GT.
Intel Pentium 2.60 GHz.d

2 GB RAM.
Samsung disk.
NVIDIA GeForce 9500 GT.
Intel Pentium 2.60 GHz.
Diğer arkadaşların önerilerini uyguladıktan sonra eğer çözülmezse nvidia denetim masasından Digital Vibrance ayarını biraz artırman, %100 yapmanı tavsiye etmem ben %75'te kullanıyorum renkleri inanılmaz canlı hale getiriyor. Eğer ayarı oradan bulamazsan intel denetim masasından renk canlılığını biraz artırabilirsin :)

Yeni konular

Geri
Yukarı