GT1030 sisteme parça tavsiyesi

levon1

Hectopat
Merhaba arkadaşlar,

İşim gereği bazen ufak çaplı render almam gerekiyor 1920*1080 kısa süreli videolar 1 dakika bazen daha az, grafik tasarımcıyım ağırlıkla Photoshop Illustrator kullanıyorum bazen ara ara Instagram için küçük videolarda Premier ve After Effects, tam olarak kullanım amacım böyle, sistemi yükseltmek istiyorum tavsiyeleriniz benim için çok değerli yorumlarınızı bekliyorum bütçem çok yok mütevazi(3~5bin) ikinci el olabilir, yükseltme tavsiyelerine açığım.

Anakart: A320M-HD2
İşlemci: AMD Athlon X4 950 Quad Core 4CPU 3.5GHz
Ekran kartı: NVIDIA GeForce GT1030.
RAM: 12 GB.
Depolama: 2 adet SSD.
Psu: 500w rampage 80 plus
Ekran kartımı da değişmek istiyorum, apu nasıl olur?

Son düzenleme:
Ekran kartımı da değişmek istiyorum, apu nasıl olur?
Şimdiki ekran kartınızdan pek bir farkı olmaz, işlemcinizi ve ekran kartınızı satıp bunları almanızı öneririm.

Mümkünse anakartı da satıp B550 anakarta geçin.

@EmreRyzen Evet bu da harika teşekkürler

Bu şekilde bana yeterli gibi siz ne düşünüyorsunuz? Güncel psum 500w besleyecek midir?

Son düzenleme:
Tabii psuyuda arttır 800-900W yeter.

@EmreRyzen evet bu da harika teşekkürler.

Bu şekilde bana yeterli gibi siz ne düşünüyorsunuz? Güncel PSU 500W besleyecek midir?

Ekran kartı önermişsiniz bir de APU işlemci önermişsiniz. Neden ? Ekran kartı alacaksanız o işlemciye para bile vermeyin, anakart olarak RX 6600 PCIE 4.0 X8 veri yoluna sahip bir anakart olduğundan B550 (PCIE 4.0 uyumlu) anakart daha iyi olur. İşlemci olarak yine PCIE 4.0 uyumlu bir işlemci daha iyi olur. Bütçe o seviyelere çıkarılırsa bu parçalar sizin attıklarınızdan daha iyi olacaktır.

Tabii psuyuda arttır 800-900W yeter.
PSU olarak 500W yeterli. Bütçe varsa PSU bununla değiştirilebilir sisteminizi rampage psuya emanet etmenizi önermem.

Ekran kartı önermişsiniz bir de APU işlemci önermişsiniz. Neden ? Ekran kartı alacaksanız o işlemciye para bile vermeyin, anakart olarak RX 6600 PCIE 4.0 X8 veri yoluna sahip bir anakart olduğundan B550 (PCIE 4.0 uyumlu) anakart daha iyi olur. İşlemci olarak yine PCIE 4.0 uyumlu bir işlemci daha iyi olur. Bütçe o seviyelere çıkarılırsa bu parçalar sizin attıklarınızdan daha iyi olacaktır.

PSU olarak 500W yeterli. Bütçe varsa PSU bununla değiştirilebilir sisteminizi rampage psuya emanet etmenizi önermem.

bu şekilde bütçe ayarlayabilirim rx6600 işin içine girince aşıyor bütçemi ne dersiniz?

bu şekilde bütçe ayarlayabilirim rx6600 işin içine girince aşıyor bütçemi ne dersiniz?
Bu şekilde alın o zaman. Bir de yanında soğutucu gelmiyor, böyle bir soğutucu alın.

Yeni konular

Geri
Yukarı