GT520MX ve i5 2450M sistem Roblox kasma sorunu

İşletim sistemi
Windows 10

Deniz Gemici

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese selamlar ve iyi forumlar öncelikle bilgisayarım Roblox kaldırıyor ama kasıyor yani. 60 FPS'de oynayamıyorum Roblox Studio'dan da ayar yaptım bir değişiklik olmadı. FPS unlocker kullandım o da bir sonuç vermedi. Grafikler en düşükte olmasına rağmen kasıyor. NVIDIA ekran kartını da kullanıyorum ve sürücülerim de güncel. Bu sorunuma yardımcı olursanız çok mutlu olurum.
Sistem özelliklerim:
6 GB RAM DDR3 1067 MHz.
NVIDIA GT520MX ekran kartı.
i5 2450M işlemci.
64 Bit tabanlı PC.

Son düzenleyen: Moderatör:
GT420, Intel Core 2 Duo ve 2 GB RAM li sistemimde kasmadan oynuyordum. Sorununuz sadece Roblox da mı geçerli? Diğer oyunlarda veya programlarda kasma oluyor mu?

Sadece Roblox ta olması ilginç. Oyunu dosyalarıyla birlikte silip tekrar yüklemeyi deneyin ve tüm grafik ayarlarını en düşüğe alın. Daha sonra HD Tune programıyla Bad Sector taraması yapın. MSI Afterburner indirerek oyun içinde sıcaklık değerlerini ölçün. Parçalar ısındığından kasma yapıyor olabilir.

Sadece roblox ta olması ilginç. Oyunu dosyalarıyla birlikte silip tekrar yüklemeyi deneyin ve tüm grafik ayarlarını en düşüğe alın. Daha sonra HD Tune programıyla bad sector taraması yapın. MSI Afterburner indirerek oyun içinde sıcaklık değerlerini ölçün. Parçalar ısındığından kasma yapıyor olabilir.

Laptop kullanıcısıyım ısınması zaten normal bir şey ama bad sactor olacağını da zannetmiyorum ama sabah kalktığımda yaparım bu dediklerinizi olmaz ise buraya yazarım.

Laptop kullanıcısıyım ısınması zaten normal bir şey ama bad sactor olacağını da zannetmiyorum ama sabah kalktığımda yaparım bu dediklerinizi olmaz ise buraya yazarım.

Hocam bad sectordan sağlam çıktı bir sıkıntı yok.
Yine de iki testi de yapmanızı öneririm zarar gelmez, zaten kısa işlemler :)

Oyunun bütün dosyalarını sildim tekrar yükledim sonuç aynı bu da sıcaklık değerleri ve laptopa göre gayet normal bir sıcaklık durumu.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (6).png
    Ekran Görüntüsü (6).png
    386,5 KB · Görüntüleme: 160
  • Ekran Görüntüsü (7).png
    Ekran Görüntüsü (7).png
    188,9 KB · Görüntüleme: 145
Son düzenleme:
Arkadaşlar herkese selamlar ve iyi forumlar öncelikle bilgisayarım Roblox kaldırıyor ama kasıyor yani. 60 FPS'de oynayamıyorum Roblox Studio'dan da ayar yaptım bir değişiklik olmadı. FPS unlocker kullandım o da bir sonuç vermedi. Grafikler en düşükte olmasına rağmen kasıyor. NVIDIA ekran kartını da kullanıyorum ve sürücülerim de güncel. Bu sorunuma yardımcı olursanız çok mutlu olurum.
Sistem özelliklerim:
6 GB RAM DDR3 1067 MHz.
NVIDIA GT520MX ekran kartı.
i5 2450M işlemci.
64 Bit tabanlı PC.
bilgisayardan hiç anlamam sadece ram in ne oldugunu biliyorum ama 6 yıldır roblox oynuyorum oyun dosyalarından texture leri sil her güncelleme geldiginde bidaha yap kalite azalıcak ama pc biraz rahatlayabilir veya fpsunlocker indir fps ini kilitliyo diye biliyorum ama kullanıyorum fps arttırıyor galiba oda grafik azaltıyor arkadasım söylemişti merak etme viru veya baska birsey degil nezamandır kullanıyorum grafik oyunlarda pek işe yaramaz görüs acısı gerekiyosa oynadıklarında 2 ,3 en fazla bence önerilerim arka planda fazla sey acma gereksizleri sil

Yeni konular

Geri
Yukarı