GT540M'li laptopa GTX 660M uyar mı?

son_goku

Kilopat
Makaleler
12
Yer
İzmit
Daha fazla  
2 GB GT540M'li bir bilgisayarım var. Biliyorsunuz ki orta sınıf ve oyunları ancak Medium-High'da oynatabiliyor. Ben bir derginizde görmüştüm bir arkadaşa AMD Mobility Radeon almasını tavsiye etmişsiniz. Bende aynı şeyi düşünüyorum. Bizim buradaki bir tanıdıktan E-Bay aracılığı ile yeni Mobility ekran kartı almak. Malum Türkiye'de satılmıyor. Ben de internettenVidia Mobility GTX 660M gördüm. Fiyatı da uygun 270 $ civarı. Alienware marka. Acaba bunu alsam benim laptopa uyumlu olur mu ? Bu arada bilgisayarımın markası Packard Bell.

Öncelikle ortada bir kavram kargaşası mevcut, bunu bir düzeltelim. AMD, mobil ekran kartlarına “Mobility Radeon” ismini vermekte. nVidia ise kartın sonuna “M” ibaresi koymakta. Bu bağlamda nVidia Mobility GTX 660M diye bir model söz konusu değil. nVidia GTX660M mevcut. Bahsettiğin konu, dizüstü bilgisayarda ekran kartı değişimi. Fakat bu sadece üst seviye oyun bilgisayarlarında olan (özellikle kasası kalın olan modellerde) bir durum. MXM portu olan laptoplarda ekran kartı değişebiliyor. Ama bu durum GT540M gibi alt seviye ekran kartı olan cihazlarda yok. Bu cihazlarda GPU anakarta gömülü ve değişimi ancak aynı model ile, BGA makinesi kullanarak yapılabiliyor. O da arızalandığında.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı