GTX 660M Isı Değerleri

• Konuyu başlatan ozmo
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 24
  • Görüntüleme 2B

ozmo

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, benim ekran kartım nvidia GTX660m League Of Legends oynarken ekran kartı sıcaklığım 92 derecede bu sıcaklık normal mi acaba? Ayrıca full ayarlarda 30-80 arası FPS alıyorum ki bu bana çok normal gelmedi 10-20 leri bile gördüğüm oluyor, en düşük ayarlarda bile 100' ü nadir görüyorum sizce normal mi?

1920x1080 full hd işte ekranım çözünürlüğümde bu yani bilmiyorum en düşük ayarda bile diyorum ya 20-90 arası FPS var, oyun içindeyken sıcaklık değerlerimi atarım daha doğru olur.

Adsız.png

İntel xtu' dan nasıl bir ayarlama yapayım. Yani ayarlama yap derken tam anlayamadım?
Ayrıca bu programı bilmiyorum ve nasıl kullanacağım hakkında bilgim yok, öte yandan aida64 programının sistem kararlılık testini mi yapacağım ?

Son düzenleme:
İşlemcin destekliyorsa intel XTU'yu, işlemci voltajını düşürme çalışmaları vb. işler için kullanabilirsin.

Aynı parça numaralı ürün olsa bile her işlemci diğerinden farklı özelliklere sahip, bu nedenle undervolting çalışması ile performans düşürmeden aynı performansı daha düşük voltajlarda sağlayıp işlemcinin daha az ısınmasını sağlayabilme şansın var.

Benim işlemci eski bir T serisi işlemci olduğu için başka bir program kullandım ama benim kullandığım program i serisinde kullanılamıyor yani işlemcin destekliyorsa intel xtu.

Daha başka özellikleri de var programın ama ilgileniyorsan senin araştırman gerek.
Bir örnek veriyorum:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı