Çözüldü GT620M Crysis 3 Kasma sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

furkan123

Hectopat
Merhaba arkadaşlar,

Kısaca sorunumu anlatacağım. Şimdi crysis 3 oyununu yükledim. Ancak tüm ayarlar alçak/kapalı olmasına rağmen gökyüzüne bakarken bile 21 fps üstünde değer alamıyorum. Ekran kartım GT620M biliyorum baya kötü bir kart ama ben bu oyunu daha önceden Windows 8'de tüm ayarlar düşükteyken baya rahat oynuyordum. Windows 8.1'e yükselttim ve oyunu tekrar yükledim ve sonuç hüsran. Ama bir kaç video atacağım burada adamlar gt620m ile low da iken aynı ekran kartı ile baya rahat oynuyorlar. Windows 8'iken benimde böyle idi. İşletim sisteminden olabilirmi acaba ?

Bahsettiğim videolar;

Burada da aynı ekran kartı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Burada adam ilk başta hangi ayarlarda olduğunuda gösteriyor ve texture res. high'da şaştım)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sistemim;

• 4 GB DDR3 1600 Mhz Ram
  • i5 3210-M 2.50(3.10)Ghz İşlemci
  • 500 GB Disk
  • GT620M+HD4000 Ekran kartı
Ekran kartı Hd4000 de var o ayrı mesele onla açtığımda zaten akıcılık denen şey yok oluyor zaten 620m ile açıyorum.:mad:

- - - Güncellendi - - -

--Mesajı düzenleyi açtığım zaman düzenleyemedim o yüzden yeni cevap atıyorum--

Arkadaşlar acaba ekran kartı driver yüzündende olabilirmi? o zamanlar 314 gibi bişi vardı onu kullanıyordum şimdi 332.21

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunum orjinal değil. Böyle kasma durumuyla karşılaşabileceğim aklıma geldi o yüzden crysis 2 yi aldım. Oyunumda güncel değil yani sanırım. İnternette 1.3 var indirmem lazımmıdır ?

1.3 Update yapsanız iyi olur. Onun yerine orijinal de alabilirsiniz. İkisi de olur.

Öncelikle cevap veren herkese tek tek teşekkür ediyorum. Sorunu çözdüm Kilit yapıyorsanız kilitleyin. Çözümüde anlatıyorum başka arkadaşlarda faydalansın;
Şimdi arkadaşlar eğer Advanced System Care programının game booster ını kullanıyorsanız program otomatik olarak HD4000 (veya başka serisi varsa sanırım onu seçiyor) seçiyormuş açılırken Nvidia kontrol panelinden ayarlamama rağmen. Razer game booster denemedim ama oyunu normal olarak açarsanız sorun olmuyor. Şu anda 17-20 fps arası değişiyor akıcı bir şekilde oynuyorum. Herkese tekrardan teşekkür ederim. Oyunuda yazın orijinal almayı düşünüyorum. 1.3'üde kuruyorum heralde biraz daha performans artışı olur.

http://www.youtube.com/watch?v=OIeoxnNpcBQ arkadaşlar şu video ya bir bakarmısınız. Açıklama kısmında Fraps olmadan 25-30 arası diyor. Ama bende frapstan fpsye bakıyorum(aynı bölümde ayarlar aynı) 20 yi geçemiyorum. Bir tek ondan işlemcim iyi. Sizce bir sorunmu vardır yoksa oyun orjinal olmadığından falan olabilirmi ?

Performansı 1024x... aldım ve gerçekten bayağı bir perf artışı sağlandı :) Laptopta 1366x768 alışınca göze garip geliyor ama gerçekten baya bir performans artışı sağladım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı