GT630 Sürücü Kurulumu Sonrası Hata

Hitman21

Centipat
Benim masaüstü bilgisayarım
  • i5 2400 işlemci
  • 6 GB 1333 MHz RAM
  • NVIDIA GeForce GT630 ekran kartı
  • PSU 300 Watt
  • Anakartım Pegatron H61
Şimdi ekran kartının eski sürüm sürücüsünü kurduğumda problem yaşamadan kuruluyor yalnız oyunlara girdiğimde resimde gördüğünüz gibi hata aliyorum:

D300D385-3F19-4D97-A834-8A89A8ADF558.jpeg

Yeni sürüm kurduğumda ise şöyle bir hata aliyorum:

3A2E191F-DD84-473B-9197-E62FA7F7671A.jpeg

Yardım ve bilgileriniz için şimdiden teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Resimde gördüğünüz gibi.
Bilgisayarında PritnScreen diye bir tuş var. O tuşa basarak ekran görüntüsü alabilirsin. Resimde bir şey göremiyorum maalsef. Ama gördüğüm kadarına yorum yapayım: ekran kartın arızalı.

Bilgisayarında PritnScreen diye bir tuş var. O tuşa basarak ekran görüntüsü alabilirsin. Resimde bir şey göremiyorum maalsef. Ama gördüğüm kadarına yorum yapayım: ekran kartın arızalı.
"Görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu." yazıyor yanlış görmediysem. Daha eski sürümleri dene. Eğer hepsinde aynı şey oluyorsa kart arızalıdır.

Bende de zamanında bu benzer HD5770 ekran kartında da aynı uyarı sorunu olmuştu oyunlarda sorun olmuyordu oynarken masaüstüne geldiğimde o uyarı çıkıyordu. Ekran kartını başka anakarta deneyin sorun devam ederse kartda problem vardır. Ben çözüm bulamadım o şekilde satmıştım.

Karşınızda bir sorun yok sürücünün kurulamamasının tek sebebi, Nvidia artık Fermi mimarili GPU'lara desteği kesti. Fermi mimarili GPU'lara burdan bakabilirsin. List of Fermi series GeForce GPUs | NVIDIA

Bende de geçen yıl GT 730 vardı ne yaptıysam güncelleyemedim en son araştırmalarım sonucu desteğin kesildiğini anladım. Son desteklenen sürüm neyse onu kullanın.

Ben bilgisayarımda o hata ile karşılaştım ve çözmeyi zor da olsa başardım, Windows Update'den güncelleme yapmanız yetiyor (ne alaka diyebilirsiniz ama ben hiç güncelleme kurmam normalde, en son çare olarak yaptım ve GT 525M'i düzgünce çalıştırabildim).

Bende GT 630 kurulumun da biraz sorun yaşamıştım. Sağ olsun @Fatih Işık sorunumu çözdü. Belki senin de işini görebilir.
Araştırdığımda GT 630 için son sürüm 391.35 olarak yazılmış. Attığınız linkteki sürücüyü indirseniz bile büyük ihtimal kuramayacaksınız. İşletim sisteminize göre aşağıdaki sürücülerden birisini indirebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı