GT630 veya HD6670

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

yakari

Kilopat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Meslek
Mezun ama işsiz güçsüz.
Merhaba arkadaşlar. Ekran kartı alacağım. Uzun uzun araştırdım, bütçeyi göz önüne alarak ve tabi ki ihtiyacım çerçevesinde birkaç seçenek belirledim. Sizlere bir danışmak istedim. Bu seçeneklerden sizce hangisini alayım. Yalnız şöyle bir şey var benim masaüstü bilgisayarım da 380 W güç kaynağı takılı. GT630 u alırsam güç kaynağı almam gerekmiyor. Ama 6670 i alırsam da sitesinde 400 W dediği için 400 W alabilirim. Ama 400 W da kesin çalışacağından emin olmak istiyorum. Daha üstünü isteyebilir mi sizce? Eğer 6670 i al derseniz alacağım güç kaynağınıda koyuyorum. Yeterli midir birde siz bakın.

VATAN COMPUTER - ASUS - GT630 GDDR3 2GB 128Bit Nvidia GeForce DX11 Ekran Kart

VATAN COMPUTER - ASUS - HD6670 GDDR3 1GB 128Bit AMD Radeon DX11 Ekran Kart
Gigabyte GT630 2GB DDR3 128Bit CRT DVI HDMI GV-N630-2GI DirectX 11 OpenGL 4.0 Pci-E 2.0 Ekran Kartı - Gold.com.tr

Güç kaynağı: VATAN COMPUTER - EVEREST - EPS-1660A 400W G

Bu arada mesajı yazarken Tükçe kurallarına son derece dikkat etmeye çalıştım. Zaten dikkat ederdim hep ama ceza almışım bazı hatalardan dolayı buda ekstradan hoşuma gitti. Forumun bendeki çekiciliğini artırdı diyebilirim. İyi forumlar herkese :)

O tercihler arasından HD6670.
Eğer güç kaynağı ile ekran kartı alacaksan 450Watt bir güç kaynağı ve HD7750 veya HD7770 alınabilir.
VATAN COMPUTER - CORSAIR - VS SER

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Açıkçası koyduğum güç kaynağını görene kadar güç kaynağı almayı düşünmüyordum. Maddi açıdan müsait değilim bu aralar. Ama o güç kaynağı bana uygun geldi fiyat olarak. Siz 6670 i önererek o güç kaynağında sorunsuz çalışır diyebiliyor musunuz yani? Çok üst düzey bir performans istemiyorum ben 6670 bana yeter sanırım? Yani iyi bir kart mıdır?

Evet, daha üst düzey bir kart için güç kaynağı alabilirsiniz.

Evet, daha üst düzey bir kart için güç kaynağı alabilirsiniz.

Verdiğiniz cevaplar doğrultusunda 6670 i almaya karar verdim. Umarım dedikleri gibi 400 W yeterli olacaktır. Güç kaynağında everest nasıl sizce?

- - - Güncellendi - - -

Recep abicim sizden de fikir bekliyorum yardımcı olursanız sevinirim. Özellikle alacağım güç kaynağının güvenilirliği konusunda.

Everest çöptür. Uzak durulmalı. Alabiliyorsan en az HD 7750 al. En az.

Teşekkür ederim cevabınız için. Peki güç kaynağı için hangi markayı seçmeliyim? 7750 alabilir miyim bilmiyorum ama alacağım model kötü mü yani? Yazdıklarımın içinden bakarsak en iyisi 6670 gibi duruyor galiba?

Akadaşlar ekran kartını hangi modeli alacağıma karar verdim ama aynı modelin asus ve sapphire markaları arasında kaldım. İkiside aynı özellikte aynı model sadece sapphire olanın bellek hızı 1600 asus olanın bellek hızı 1800. Tek farkları bu. Ama marka olarak hangisine güvenmeliyim. Birde 400 w istediği için güç kaynağıda alıyorum bunun için corsair 450 w ve cooler master 460 w buldum yine marka olarak hangisine güvenmeliyim sizlere danışmak istedim. Herkese teşekkürler.

Akadaşlar ekran kartını hangi modeli alacağıma karar verdim ama aynı modelin asus ve sapphire markaları arasında kaldım. İkiside aynı özellikte aynı model sadece sapphire olanın bellek hızı 1600 asus olanın bellek hızı 1800. Tek farkları bu. Ama marka olarak hangisine güvenmeliyim. Birde 400 w istediği için güç kaynağıda alıyorum bunun için corsair 450 w ve cooler master 460 w buldum yine marka olarak hangisine güvenmeliyim sizlere danışmak istedim. Herkese teşekkürler.
Asus ile daha iyi performans alırsın...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı