GT730'dan GT 1030'a geçmeye değer mi?

Cyprech

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarın özellikleri:
CPU: i5 650
GPU: GT730 4 GB
RAM: 8 GB DDR3
(Evet bilgisayar Turbox)
Eğer ben bu bilgisayarı GT1030'a yükseltirsem bir değişiklik olur mu? Almaya değer mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarın özellikleri:
CPU: i5 650
GPU: GT730 4 GB
RAM: 8 GB DDR3
(Evet bilgisayar Turbox)
Eğer ben bu bilgisayarı GT1030'a yükseltirsem bir değişiklik olur mu? Almaya değer mi?
Çöp kutusuna başka bir çöp atmak gibi olur :)

1030 almak saçmalık olur.Onun yerine kat kat iyi rx 460 gibi bir kart alabilirsin.
i5 650 gibi bir işlemciye mi? Ayrıca o dediğin OEM kartın stoğu yok :)

Arada hissedilecek bir fark olur, ancak zaten GT 1030 da günümüz oyunlarına pek yetmeyen bi ekran kartı ve ayrıca sistemin diğer parçaları da biraz eski ve yapacağınız güncellemeye göre yetersiz kalabilir.

Hocam o bilgisayardan gaming performansı beklemeyin. Siz en büyük hatayı Turbox denen zımbırtıyı alarak yapmışsınız geri dönüşü yok.
Cihazınızı 500-600 bandında (çok çok zor bir ihtimal) satıp zararınızı karşılayacak düzeyde bir ikinci el sistem toplayın daha karlı olur.

Sistem:
Ekran Kartı
Anakart+İşlemci+Ram
Kasa+PSU
Aşağı yukarı 1500 bandında bir PC topladım amatörce oldu siz daha detaylı araştırabilirsiniz (İsterseniz elinizdeki PC'nin sadece anakart işlemci ve RAM'larini 400-500 arası satarak kasa+PSU masrafından kaçınabilirsiniz)
Dipnot: Depolama birimi eklemedim eski PC'den sökersiniz :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı