GT740m Nasıldır?

29233

Kilopat
Arkadaşlar konuyu yanlış yere açmış olabilirim ama öğrenmek istediğim bir şey var bütçeme uygun olarak araştırdığım dizüstü bilgisayarlarda genelde GT740m ekran kartına rastlıyorum. Daha iyi bir ekran kartı olan dizüstünün fiyatları da iyi oluyor doğal olarak, Asus'un bi modeli vardı tam olarak marka numarasını hatırlayamadım. i7 işlemci 2.4GHz 3.0GHz GT740m de ekran kartını kullanıyor sizce 2 sene ilerisini düşünürsek bu ekran kartı benim için yararlı olur mu? Ya da Crysis, Watch Dogs, GTA 4, 5, Battlefield gibi oyunları kasmadan oynamama imkan verir mi? İlla ultra ayarlarda oynamama gerek olmadığını düşünüyorum, ve bir de daha sonradan ekran kartını değiştirmek istesem değiştirebilir olup olmadığını bilgisayarı almadan önce nasıl bakabilirim yada nasıl sorabilirim?

Teşekkürler.

Merak ettiğiniz oyun ile ekran kartının modelini arama motoruna yazıp, çıkan videolardan hangi kalite ve performansta oynanabildiğine bakabilirsiniz. İlerisi bizlere ne getirir bilemeyiz.

GT 740m orta düzey bir grafik işlemcidir. Bu grafik işlemciye sahip bir laptop aldığınızda ileride kartı değiştirme gibi lüksünüz olmaz. Ayrıca grafik işlemci değiştirmek masraflı ve zor bir iştir. TR'den tedarik etmek de imkansız gibi bir şey.

Yarın yeni oyun motoru çıkar bakarsın yetersiz gelir. Bu yüzden ilerisi için yorum yapmak zor fakat en az 750m veya 850m almanız daha iyi olacaktır.

Hocam güven konusuda sıkıntı olur mu verdiğin adreste ?

Cevapladığınız için teşekkürler arkadaşlar sanırım biraz daha bütçemi toparlayıp iyi bir şey almam daha mantıklı aceleye getirmektense.

Exa, Nova, Teknobiyotik, İntentus ve Eksen Bilgisayar güvenilirdir. Tavsiye ederim.

Kardeş sen oyun oynamak istiyorsan gt değil de gtx serisine yönelmeni öneririm fiyatlar biraz artar bütçeni tam olarak bilmiyorum ama dediğimi bir araştır hak vereceksin.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı