GT740M RAM frekans hızı

cabbariye

Femtopat
Daha fazla  
Belirttiğim GPU'nun normal RAM MHz değerleri 1600-1800 arası fakat benim aldığım normal değer 900 MHz birazcık test yaparak bunu 1120'ye kadar çıkartabildiğimi, 1120'den sonrasında oyundan attığını gördüm sebebi nedir o frekans değerlerine ihtiyacım var voltajdan kaynaklı mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Siyah ekran/mavi ekran gibi sorunlar akabinde reboot ile soft olarak yaşanabilir, ayarları revize eder düzeltirsiniz lakin dediğiniz gibi tamamen zarar görmesi de olası cihazınız eski olduğundan fazla kaynak yok buna karşın overclock tecrübeniz de yok diye tahmin ediyorum. Sonuç olarak aksiyon almanızı önermem olduğu hâli ile devam etmeniz daha doğru gibi. Ek olarak başarılı bir overclock bile gerçekleştirseniz ısınma kanadında sorun yaşayıp CPU tarafında throttle yaşamanız olası.
çok tecrübem yok dediğiniz gibi voltaj arttırmak gibi bir girişimde bulunacağımı ben de düşünmüyorum sizden ricam yukarıda ki cevabıma bakar mısınız voltaj ile ilgili bir dostuma yazdığım orada belirttiğim şeylerin mantıklı olduğunu düşünür müsünüz? bir de ben sadece bellek hızından yürüdüm bir de bellek ve çekirdek hızını aynı anda yükseltmeyi denemek istiyorum voltaja ellemeden bakalım sizce yapmalımıyım yarın cihazın bakımı yapılacak zaten sıcaklık değerleri düşüşe geçicek baya bi

çok tecrübem yok dediğiniz gibi voltaj arttırmak gibi bir girişimde bulunacağımı ben de düşünmüyorum sizden ricam yukarıda ki cevabıma bakar mısınız voltaj ile ilgili bir dostuma yazdığım orada belirttiğim şeylerin mantıklı olduğunu düşünür müsünüz? bir de ben sadece bellek hızından yürüdüm bir de bellek ve çekirdek hızını aynı anda yükseltmeyi denemek istiyorum voltaja ellemeden bakalım sizce yapmalımıyım yarın cihazın bakımı yapılacak zaten sıcaklık değerleri düşüşe geçicek baya bi
Maalesef belirttiğiniz duruma kesin bir cevap veremem.Voltajı "-" durumda 0'a çekip clock ve memory speed'i ufaktan başlayarak arttırabilirsiniz. Belki size referans olarak attığım videolardaki değerlere "+" voltaj vermeden bile çıkılabilir ama denemeden maalesef bilinmez. Ben aynı cihaza sahip olsam "0" değerine getirip clock speedleri Base (+50) Memory (+100) olacak şekilde denerdim. Bu süre zarfında stress testine sokar herhangi bir monitörleme uygulamasından sıcaklık ve frekans değerlerini inceleyip not tutup stabil çalışabilecek değerlerini gözlemlerdim. Tekrardan belirtmek isterim overclock riskli bir işlemdir yapacaklarınızın kesin sonucu yoktur. Riskleri göze alıyorsanız deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı