GT740M sistemde Valorant'ta düşük FPS

İşletim sistemi
Windows 10

arif4lean

Decapat
Daha fazla  
RAM
8 GB (marka model bilmiyorum)
Ekran kartı
GT 740M
İşlemci
i5-3230M 2.60GHz
Merhaba benim bilgisayarımda i5-3230M 2.60 GHz, 8 GB RAM ve GT740M var ama Valorant'ta FPS'im savaş anlarında 40'lara 50'lere düşüyor. Bütün Windows ayarlarını ve ekran kartı ayarlarını yaptım. Ne yapmam gerekiyor? Acaba verdiği performans normal midir? Laptop kullanıcısıyım.

Son düzenleyen: Moderatör:
6 yıl aynı ekran kartı ile laptop kullandım. Bir gün Valorant'ta FPS düşüklüğü yaşamaya başladım (60 FPS Low ayarlarda net alıyordum) nedeni ısı kaynaklı çıktı. Termal macun yenileme yap ve laptopun içinde zerre toz kalmasın.

6 yıl aynı ekran kartı ile laptop kullandım. Bir gün Valorant'ta FPS düşüklüğü yaşamaya başladım (60 FPS Low ayarlarda net alıyordum) nedeni ısı kaynaklı çıktı. Termal macun yenileme yap ve laptopun içinde zerre toz kalmasın.

Laptopu 7 ay önce 2. el aldım. 7ay içerisinde 2 kere içini temizlettim.

Şimdi bu özellikli bir cihazdan çok bir şey beklemek yanlış olur. Dediğim gibi her gelen güncelleme her yeni Update senin cihazından yiyecek çünkü eski bir makine. Sen ayarları 1024x720 yap dalgana bak.

Tamamdır sağ olun.
Muhtemelen bu ani FPS dalgalanmaları işlemci kaynaklı olabilir. İşlemcinin sıcaklık değerleri nedir?

65'i geçmiyor.
Muhtemelen bu ani FPS dalgalanmaları işlemci kaynaklı olabilir. İşlemcinin sıcaklık değerleri nedir?

Size daha detaylı bilgi vermek için MSI Afterburner'dan hangi ayarları açmam lazım?

Son düzenleme:
i5 3230M GT740M 8 GB RAM'li bir laptopa sahibim. Valorant çok kastığı için Game Config dosyasındaki ayarları şu şekilde yaptım:

Sg. Resolutionquality=70.000000
Sg. Viewdistancequality = 1
Sg. Antialiasingquality = 0
Sg. Shadowquality = 0
Sg. Postprocessquality = 0
Sg. Texturequality = 0
Sg. Effectsquality = 0
Sg. Foliagequality = 0
Sg. Shadingquality = 0

Daha sonra tüm Windows ayarlarını ve ekran kartı ayarlarını da yaptım ama olmuyor. FPS'im sanki takılı kalmış gibi. Bir sabit 60 FPS alamıyorum işin garibi eskiden hiç ayar yapmadan 80 90 FPS alıyordum. Bu sorun devam ederse Windows 7'ye geçmeyi planlıyorum. Ne yapmalıym?

i5 3230M GT740M 8 GB RAM'li bir laptopa sahibim. Valorant çok kastığı için Game Config dosyasındaki ayarları şu şekilde yaptım:

Sg. Resolutionquality=70.000000
Sg. Viewdistancequality = 1
Sg. Antialiasingquality = 0
Sg. Shadowquality = 0
Sg. Postprocessquality = 0
Sg. Texturequality = 0
Sg. Effectsquality = 0
Sg. Foliagequality = 0
Sg. Shadingquality = 0

Daha sonra tüm Windows ayarlarını ve ekran kartı ayarlarını da yaptım ama olmuyor. FPS'im sanki takılı kalmış gibi. Bir sabit 60 FPS alamıyorum işin garibi eskiden hiç ayar yapmadan 80 90 FPS alıyordum. Bu sorun devam ederse Windows 7'ye geçmeyi planlıyorum. Ne yapmalıym?

Hocam hiç normal değil bu değerler, virüs olabilir mi?

Geri
Yukarı