GT840 ekran kartıyla mining yapılır mı?

yigit_alptekin08

Femtopat
Daha fazla  
GT840 ekran kartım var. Sadece onu kullanarak ayda kaç TL kazanabilirim? (elektrik masraflarını çıkarınca bana kalan). Miningin eskisi kadar iyi kazanç vermediğini biliyorum ama yine de sorayım dedim. (BTC kazacağım)

Ekran kartı sıcaktan yanabilir en az RTX3060'dan 5 tane lazım.

Dosya Ekleri

• images.jpg
    images.jpg
    9,5 KB · Görüntüleme: 12
Mining şu an hala karlı eskisi kadar olmasada. Akmasada damlıyor. Fakat kartınız mining için yetersiz. Yakında piyasada ekran kartı kalmayacak.

2024 yılı için Türkiye’de elektrik birim fiyatları, konut kullanımı için 240 kWh’a kadar olan tüketimde vergiler dahil 1,515409 TL/kWh, 240 kWh sonrasında ise 2,250004 TL/kWh olarak belirlenmiştir. Bu fiyatlar üzerinden, ekran kartınızın saatte ne kadar elektrik tükettiğini ve ayda ne kadar süre ile çalıştıracağınızı hesaba katarsak, net kazancınızı tahmin etmek mümkün olacaktır.

GT840 ile teknik olarak mining yapmak mümkün fakat oldukça düşük performans sağlayacağından dolayı kazanç elde edemezsin.

BTC Asic minerlar aracılığı ile kazılır. GPU ile bitcoin mining yüksek ağ zorluğu nedeniyle günümüzde mümkün değil. Kawpow algoritması ile çalışan varlıklara göz atabilirsin.

3070 Ti ile 50 dolar Ethereum kazmıştım. Parayı hala alamadım. Binance Binance TR yolladı. Binance TR şifre doğrula diye bahane üretti. Parayı adv cash e salladım. O zamandan beri orada durur. Şu aralar pek mining dönemi değil. Bazen 4090 la Bitcoin denesem acaba ne kazanırım falan filan düşünmüyor değilim. Deneyen varsa tabii tecrübesini dinlemek isterim.

Geri
Yukarı