GT930 i5 5200U sisteme macOS Big Sur kurulabilir mi?

Garip, çıkartılabilir BIOS pili vs. varsa BIOS sıfırlamayı deneyebilirsiniz. Onun dışında önerebileceğim pek bir şey yok.

UEFI varken CSM açmayın, Legacy devri kapandı. BIOS'a giremiyorsan Windows üzerinden BIOS'a gir ve CSM kapat Birde Big Sur sorulu biraz. Bir Sur'dan bir alt yada bir üst sürüm ile dener misin?

Windows da kapalı hocam. Siyah ekranda takılı kalıyor cihaz. Düzeltme yolunu biliyordum da hatırlamaya çalışıyorum.

Windows'ta kapalı derken?

Biraz hatalı olmuş. Açılmıyor Windows da. Bayağı siyah ekranda kalıyor. Çözümünü hatırladım bu arada. Kapama açma tuşuna bir süre basınca direkt BIOS'a atıyordu ama o şans da olabilir. LoL'deki maçım bitsin geleceğim.

@claus geldim hocam. Tekrar deniyorum şimdi.

Açıldı 😃

@claus Hocam sistem açıldı. BIOS güncellemesi yaptı bir de. Değişik bir BIOS var. Hiç bir şey yok neredeyse içinde. CSM ayarı da bulunmuyor.

USB üzerinden başlatıyorum ama Windows'a atıyor genede.

Monterey deniyorum o zaman. Hadi bakalım.

Hayatımda bu kadar rezil BIOS görmedim yahu. Rezillik resmen. Hiçbir ayar mı olmaz, Bi Sanallaştırma teknoloji ayarını buldum. Fastboot bile yok.

Son düzenleme:
Bu artistliğin millete salça olmanın sebebi belli oldu şimdi "KONYA"

@Cliff_Burton

Bir de konunun dışına çıkarıyorsun bu olayı ya. Yaşadığım yerle de dalga geçiyorsun.

Merak etme Konya'da senden fazla gerici bir insan yok. Hadi uyuşturucu aramaya devam et sen.

Yeni konular

Geri
Yukarı