GT9800 için ikinci el işlemci ve anakart önerisi

parsibrahim57

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba benim sistemimde anakart ve işlemcim bozuldu, şimdi 2. el anakart ve işlemci alacağım. Eski işlemcim i3 560 idi, anakartımı hatırlamıyorum. LOL ve CS:GO oynuyorum ve bu sistemde kasmıyordu şimdi işlemci ve anakart önerileriniz nelerdir?

Diğer parçalar ise;
Ekran kartı GT9800 1GB 256Bit
1TB harddisk
Power 240
RAM ise DDR3 Fury 8 GB

Önerilerinizi beklıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçe ne kadar ?
400 TL.
Uygun fiyata işlemci anakart arıyorsanız 775 soket DDR3 Anakart ve Q serisi işlemci alabilirsiniz.
775 soket DDR3 1155 Pinleremi bakmam gerek?
İşlemci Q serisi’ne bakıyorum ama hangisine bakıcağımı bilmiyorum fazla anlamadığım için.
Şuan elimde olan işlemci;
Pentium(R) Dual-Core CPU E6700 @ 3.20GHz
Bu işlemci iş görürmü?
Sadece anakart alsam oyunlarda FPS sorunu yaşarmıyım ?

775 pin alacaksanız Q serisi iyi bir seçim olabilir. Gerçek 4 çekirdek 2 çekirdeğe nazaran oyunlarda bir nebze fark yaratır. Q9xxx serisine bir bakın derim. Geçen günlerde 60 TL'ye Q9500 + Fan almıştım. Ama piyasası 120 TL civarlarında. Bir başka önerim ise DDR3 775 soket Anakart + Xeon E5450 olacaktır. E5450, Q9650 işlemciye eşit bir performans veriyor ve Q9650'ye nazaran çok daha ucuz. Anakartınızı Asus veya Gigabyte marka alın. BIOS'a microcode uygulamasını yapın. Çok daha iyi olur sizin için.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı