GTA 4 hala alınır mı?

Sistemim güçlü alıyorum o zaman.

Sorunları düzeltmek için mod falan yok mu GTA San Andreas de silent patch vardı o tarz bir şey var mı?

Hayır öyle bir şey değil eğer sisteminiz ucu ucuna yetiyor olsaydı arada droplar girerdi ama sisteminiz güçlü ise hiç sorun yaşamazsınız zaten oyunun fizik motoru efsane. Oyunu beyenmeseniz bile kalsın 32 TL hiçbir şey dedim gibi zaten 2 gün sonra dolar geçiş yapacağız.

Hayır öyle bir şey değil eğer sisteminiz ucu ucuna yetiyor olsaydı arada droplar girerdi ama sisteminiz güçlü ise hiç sorun yaşamazsınız zaten oyunun fizik motoru efsane. Oyunu beyenmeseniz bile kalsın 32 TL hiçbir şey dedim gibi zaten 20 gün sonra dolar geçiş yapacağız.

Hocam oyunun fizik motorundan doalyı çok seviyorum bir de Enis Kirazoğlu'nun videosunda görmüştüm hoşuma gitmişti ama şu optimizasyon sıkıntı işte ayrıca hocam dolara 2 gün sonra geçiyoruz 😢

Bilgisayar özelliklerinizi görebilir miyim?

Söyleyeyim hocam RTX 2050 Intel Core i5 13 gen 13420h 8 GB RAM var hocam.

Söyleyeyim hocam RTX 2050 Intel Core i5 13 gen 13420h 8 GB RAM var hocam.
Bir sıkıntı olacağını sanmıyorum.

(Merak edenler için GTA 4'ün optimizasyon sorunlarının nedenini yazayım;
  1. Portlama Sorunları: GTA 4, orijinal olarak konsollar için geliştirilmiş ve ardından bilgisayar platformlarına port edilmiştir. Bu portlama sürecinde optimizasyon sorunları ortaya çıkmış olabilir. Oyunun bilgisayar sistemlerinde verimli bir şekilde çalışmamasına neden olan bu sorunlar, kullanıcıların performans sorunları yaşamasına yol açmıştır.
  2. RAGE Engine Güncellemeleri: GTA 4, Rockstar Advanced Game Engine (RAGE) adlı bir oyun motorunu kullanmaktadır. Bu motor, oyunun çıkış tarihindeki teknolojik beklentilere uygun olabilirken, bilgisayar donanımı geliştikçe ve işletim sistemleri değiştikçe, bu motorun bazı optimizasyon sorunları yaşamasına neden olmuş olabilir.
  3. Farklı Donanım ve Yazılım Konfigürasyonları: Bilgisayar oyunları genellikle farklı donanım ve yazılım konfigürasyonlarıyla çalışmak zorundadır. GTA 4'ün belirli sistemlerde daha iyi veya daha kötü performans göstermesinin temel nedeni, farklı bilgisayar yapılandırmalarına uygun olmayan optimizasyonlar içermesidir.)

1. portlama sorunları: GTA 4, orijinal olarak konsollar için geliştirilmiş ve ardından bilgisayar platformlarına port edilmiştir. Bu portlama sürecinde optimizasyon sorunları ortaya çıkmış olabilir. Oyunun bilgisayar sistemlerinde verimli bir şekilde çalışmamasına neden olan bu sorunlar, kullanıcıların performans sorunları yaşamasına yol açmıştır.
  2. rage Engine güncellemeleri: GTA 4, Rockstar Advanced Game Engine (rage) adlı bir oyun motorunu kullanmaktadır. Bu motor, oyunun çıkış tarihindeki teknolojik beklentilere uygun olabilirken, bilgisayar donanımı geliştikçe ve işletim sistemleri değiştikçe, bu motorun bazı optimizasyon sorunları yaşamasına neden olmuş olabilir.
  3. farklı donanım ve yazılım konfigürasyonları: bilgisayar oyunları genellikle farklı donanım ve yazılım konfigürasyonlarıyla çalışmak zorundadır. GTA 4'ün belirli sistemlerde daha iyi veya daha kötü performans göstermesinin temel nedeni, farklı bilgisayar yapılandırmalarına uygun olmayan optimizasyonlar içermesidir.)

Konsoldaki optimizasyonu daha iyi diyorlar hocam doğru mu?

1. Portlama Sorunları: GTA 4, orijinal olarak konsollar için geliştirilmiş ve ardından bilgisayar platformlarına port edilmiştir. Bu portlama sürecinde optimizasyon sorunları ortaya çıkmış olabilir. Oyunun bilgisayar sistemlerinde verimli bir şekilde çalışmamasına neden olan bu sorunlar, kullanıcıların performans sorunları yaşamasına yol açmıştır.
  2. RAGE Engine Güncellemeleri: GTA 4, Rockstar Advanced Game Engine (RAGE) adlı bir oyun motorunu kullanmaktadır. Bu motor, oyunun çıkış tarihindeki teknolojik beklentilere uygun olabilirken, bilgisayar donanımı geliştikçe ve işletim sistemleri değiştikçe, bu motorun bazı optimizasyon sorunları yaşamasına neden olmuş olabilir.
  3. Farklı Donanım ve Yazılım Konfigürasyonları: Bilgisayar oyunları genellikle farklı donanım ve yazılım konfigürasyonlarıyla çalışmak zorundadır. GTA 4'ün belirli sistemlerde daha iyi veya daha kötü performans göstermesinin temel nedeni, farklı bilgisayar yapılandırmalarına uygun olmayan optimizasyonlar içermesidir.)
Sizi bi oyun konuma etiketleye bilirmiyim ?

Konsoldaki optimizasyonu daha iyi diyorlar hocam doğru mu?

Neredeyse çoğu oyun konsoldan PC'ye port edildi için konsolda daha optimizasyonu daha iyi oluyor.

Aldım ve bıraz oynadıktan sonra ıade ettım kotu bence.

Bence de optimizasyon sorunu yaşamadım ama bu ne biçim araba mekaniği arabayı döndürmek için illa bir yere çarpmak zorunda mıyım?

Bence de optimizasyon sorunu yaşamadım ama bu ne biçim araba mekaniği arabayı döndürmek için illa bir yere çarpmak zorunda mıyım?

Oyunun fiziği ne bayıldım ama diğer yanları kötü geldi.

Geri
Yukarı