GTA 4 mü GTA 5 mi?

GTA 4 mü GTA 5 mi?

• GTA 4

Oy: 20 38,5%
  • GTA 5

Oy: 32 61,5%

• Oy verenlerin toplamı
    52
GTA IV hikaye anlamında V'den çok çok daha iyi.

Grafik ve optimizasyon açısından kötü, sınıfta kalmış.

Araç fizikleri konusunda abartılmış bir fizik motoruna sahip. Araçlar GTA V'e oranla çok daha gerçekçi bir fiziğe sahip ancak çoğu zaman yol tutuşları (handling) düzgün değil, kaymaması gereken yerde resmen drift atıyor.
Araç hasarları son derece iyi, GTA V'e göre kat kat tatmin edici.

Su efektleri ve kalitesi açısından berbat.

Parçacık kalitesi olarak GTA V'den bir nebze olsun daha iyi.

Döneminin teknolojisine göre gayet iyi bir yapım. İkisi arasından tercihim açık dünyada takılmak olacaksa manzaralar ve farklı aktivitelerden ötürü GTA V. Hikaye üzerinden gideceksem net GTA IV.
1-Grafikleri yılına göre iyi ve o karanlık hikaye ile çok uyumlu
2-Su grafiği biraz kötü ama helikopter,mermi haraketleri 5e göre kat ve kat daha iyi
3-Dokuları o kadar da kötü değil

1-Grafikleri yılına göre iyi ve o karanlık hikaye ile çok uyumlu
Konu başlığını okursanız GTA V ile GTA IV karşılaştırması yapılıyor, IV'ün dönemine göre performansı sorulmamış. Son cümlemi da tekrar okumanızı öneririm:
Döneminin teknolojisine göre gayet iyi bir yapım.

2-Su grafiği biraz kötü ama helikopter,mermi haraketleri 5e göre kat ve kat daha iyi
Su fiziklerinin kötülüğünden bahsettim, helikopter ve mermi hareketlerine girmedim. Bir özelliğin iyi olması, diğer kötü özellikleri örtmüyor. Objektif yaklaşırsanız anlarsınız. Mermi konusuna gelince, parçacık fizikleri açısından iki oyun da benzer performans gösteriyor, IV'de parçacık yoğunluğu daha yüksek sadece.

3-Dokuları o kadar da kötü değil
Dokularıyla alakalı bir yorum yapmadım halihazırda.

Ayrıca dönemine göre dahi berbat bir optimizasyon ile piyasaya çıktı, tam anlamıyla düzelmediğini de belirtelim.

Kendi fikrinizi desteklemeyen her mesaja kahkaha atmanız, sizinle yapılacak diyaloglarda ciddiye alınma oranınızı düşürmekte bu arada, bilginize.

1644087949585.png

Canım sıkılınca TBOGT'ye girip 2 drug wars atıp çıkıyorum. Daha zevkli geliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı