GTA 4 ne zaman indirime girer?

@Enes_Kayikji Hayır hocam. RDR2 10 dolardan değil gerçek dolar kurundan hesaplanarak zamlandı. Tabii diğer oyunlarda böyle değil. Rockstar abi gerçek dolar kuruna göre zamladı sadece. Her türlü bu kadar pahalı olmasının sebebi Rockstar. E tamam gerçek fiyatı o da Türkiye burası. O kadar pahalı yapmamalıydı. Güncel kur 10 dolar değil 19'a yakın. Yani 1150 lira olması lazımdı zaten RDR2'nin.

@Enes_Kayikji Hayır hocam. RDR2 10 dolardan değil gerçek dolar kurundan hesaplanarak zamlandı. Tabii diğer oyunlarda böyle değil. Rockstar abi gerçek dolar kuruna göre zamladı sadece. Her türlü bu kadar pahalı olmasının sebebi Rockstar. E tamam gerçek fiyatı o da Türkiye burası. O kadar pahalı yapmamalıydı. Güncel kur 10 dolar değil 19'a yakın. Yani 1150 lira olması lazımdı zaten RDR2'nin.

Evet normalde 600 TL olması gerekiyordu (Steam üzerinde) fakat güncel kur üzerinden fiyat artışı yapıldı saçma olan o zaten.

Hafta içi ve hafta sonları da düşebiliyor diyebiliyorum Rockstar oyunları. Ayrıca fiyatın o kadar artması Rockstar'ın problemi değil güncel kur neyse bize de öyle yansıyor ve ayrıca Steam de zaten doları artık 10 TL'den hesaplıyor. Ama anlamadığım bir şey RDR 2 güncel kur üzerinden çıktı normalde 600 lira olması gerekiyordu.

Rockstar ülkemizde yerel fiyatlandırma yapmıyor. Bu yüzden güncel kura göre zam yedi.

@RSBRS Hain Rockstar işte.
Strauss-shirtless-400-width.jpg

Baksanıza tipinden belli biz Türklere oyun oynadığı.

Arkadaşlar Steam'den GTA 4 almak istiyorum ama 100 lira. Acaba ne zaman indirime girer?
Hocam belki derdine derman olabilirim, tam olarak neden oynamak istiyorsunuz? Fizik motoru, grafikleri hikayesi veya atmosferi olsun hangisi ilginizi çekti? İsterseniz oyunun eksilerini ve artılarını dobra bir şekilde söyleyebilirim.

Çöp bir oyun değmez gta vice daha çok zevk verir
O kadar da değil hocam, GTA 4ü oynamamış biri gibi konuşmuşsunuz.

Hocam belki derdine derman olabilirim, tam olarak neden oynamak istiyorsunuz? Fizik motoru, grafikleri hikayesi veya atmosferi olsun hangisi ilginizi çekti? İsterseniz oyunun eksilerini ve artılarını dobra bir şekilde söyleyebilirim.

O kadar da değil hocam, GTA 4Ü oynamamış biri gibi konuşmuşsunuz.

Hikayesi hoşuma gitti ben mecbur crack oynadım mikhaili öldürdüğümüz yere kadar oynadım sildim sonra yüklenmiyordu görevler.

Hikayesi hoşuma gitti ben mecbur crack oynadım mikhaili öldürdüğümüz yere kadar oynadım sildim sonra yüklenmiyordu görevler.
Artıları:

1. Öykü ve Karakter Gelişimi: GTA IV, başarılı bir hikaye anlatımına sahiptir ve oyuncuları etkileyen karakter gelişimine odaklanır. Ana karakter Niko Bellic'in geçmişi, motivasyonları ve çatışmaları derinlemesine ele alınır.
  2. Grafik ve Atmosfer: Oyun, döneminin ötesinde grafiklere sahiptir ve Liberty City adlı açık dünya şehri, detaylı ve gerçekçi bir atmosfere sahiptir.
  3. Açık Dünya: GTA IV, büyük bir açık dünya sunar. Liberty City'nin farklı bölgeleri, mekanlar ve etkinliklerle doludur. Oyun, özgürlük hissini oyunculara başarılı bir şekilde iletmektedir.
  4. Fizik Motoru: Oyunun fizik motoru o kadar iyidir ki, bir sonra ki oyun olan GTA 5'den daha iyi fizik motoru olduğunu iddia edenleri sayısı küçümsenemeyecek kadar fazla. Unutmayın, GTA 4 2008'de çıktı.
  5. Çeşitli Görevler: Oyundaki görevler genellikle çeşitlidir ve oyunculara farklı becerileri kullanma fırsatı verir. Ayrıca, öyküdeki kararlar ve seçimler, oyunun sonunu etkileyebilir.
Eksileri:

1. Optimizasyon Sorunları: Oyunun PC sürümü, çıkışında optimizasyon sorunları yaşamıştır. Bazı sistemlerde performans düşüklüğü ve çeşitli teknik sorunlar görülebilir. (Benim sistemimde oyunu 100 fps ile oynayabilmek Ultra veya düşük grafikler ile farketmeksizin ölüm gibi geliyor. Optimizasyonunun kötü olması konusunda ubisoft oyunlarıyla yarışacak bir oyun GTA 4.
  2. Sürüş Fiziği: Bayacak kadar gerçekçi sürüş fiziği var.
  3. Eğlence Amaçlı Aktivitelerin Kısıtlılığı: Oyunda yapılacak eğlence amaçlı aktiviteler sınırlıdır. Diğer GTA oyunlarına göre daha az mini oyun ve etkinlik bulunabilir.

*Eğer mafya temalarını seviyorsanız ve daha önce Mafia 1-2 gibi oyunları oynadıysanız oyunda yabancılık çekmeyeceksiniz ve ortam hoşunuza gidecektir. Siyah beyaz gibi görünmesi gözünüze pekte batmaz. Eğer batarsa ayarlardan renk ayarlarından renk doygunluğunu arttırabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı