GTA 4 neden Steam'de yok?

18 Mart 2021 tarihinde indirime girmiş en son. O indirimde de 32,70 TL'den satışa sunulmuş. Bir iki aya tekrardan bu fiyata düşer son zamanlardaki indirim sıklığına bakacak olursak.

GTA 1 ve GTA 2 Rockstar Games'in kendi mağazası ve istemcileri üzerinde de yok. Ama zaten o oyunlarda düzgün bir DRM olmadığı için internetten indirip oynayabilirsiniz. Şahsen GTA2'yi 64 Bit Windows 10'da sorunsuzca oynamayı başarabildim ama GTA 1'in kurulum aracını çalıştıramadım.

GTA 1 ve GTA 2 Rockstar Games'in kendi mağazası ve istemcileri üzerinde de yok. Ama zaten o oyunlarda düzgün bir DRM olmadığı için internetten indirip oynayabilirsiniz. Şahsen GTA2'yi 64 Bit Windows 10'da sorunsuzca oynamayı başarabildim ama GTA 1'in kurulum aracını çalıştıramadım.
Bende var zaten oyunlar, amacım oyunun lisans haklarına Steam üzerinden sahip olmak. Yoksa burada da var ücretsiz: Rockstar Classics - Free Downloads (GTA & GTA 2)

Oyun içerisindeki bazı telifli içeriklerin telif süresi dolduğu için ilgili içerikleri kaldırıp, GTA 4 ve libert City paketleri birlikte "GTA 4: The Complete Edition" olarak satışa sunuldular. Ek olarak Games for Windows Live hizmetleri Microsoft tarafından kapatıldığı için oluşan uyumsuzluk sorunlarını çözmek amacıyla devre-dışı bırakıldı bu sürümde. Olaylar kısaca bundan ibaret.

İyi yapmışlar bu Windows Live tam bir belaydı yapana kadar insanın canı çıkıyordu sırf bunun yüzünden Save alamıyorduk.

Yeni konular

Geri
Yukarı