GTA 4 ve GTA 5 neden Mobile çıkmıyor?

PC'deki RAM hızıyla telefondaki bir değil öncelikle ve GTA 4 yüksek bir sistemde bile kasabilen bir oyun optimizasyonu dolayısıyla.
Evet telefondakiler çok daha hızlı şu an itibariyle. PC ve eski nesilde DDR2 vardı şu an telefonda DDR4L veya 5L çipler var.

Sanırım ne demek istediğimi anlamadınız telefondaki RAM'le PC'dekini karşılaştıramazsınız.
Performans konusunda
Karşılaştırdım bile, telefonlar o dönemin bilgisayarlarında çok önde. Güncel low-mid bilgisayarlardan da önde.

Çok saçma bir oyun. E5200 2 GB DDR2 RAM ve 4350 1GB da modlarla kasmayan oyun 2200G de drop atıp kasıyordu.
Benim tahminim yeni sürücülerle optimize edilmemesi.
Karşılaştırdım bile, telefonlar o dönemin bilgisayarlarında çok önde. Güncel Low-mid bilgisayarlardan da önde.

O dönemin bilgisayarlarıyla karşılaştırman doğru değil şu anki DDR5 veya DDR4 ile karşılaştırmalısın.

O dönemin bilgisayarlarıyla karşılaştırman doğru değil şu anki DDR5 veya DDR4 ile karşılaştırmalısın.
Niye karşılaştırayım ki? O dönemin oyunu istedikleri de ona göre. Hem high-end telefonların belleği low-mid bilgisayarlardan daha hızlı. Ekstrem bellekler var tabi ama kaç kişi kullanıyor :)

Tamam adalet içinde yüzen karşılaştırmanızda size başarılar.
🤡 engel listeme hoş geldin. 2006 konsollarında çalışan oyunu telefonda çalıştırmak için telefonları günümüzün bilgisayarlarıyla kıyaslıyorsun. Umarım çabuk olgunlaşırsın.

Geri
Yukarı