GTA 4'te işlemci kullanımı %100'ken ekran kartı kullanımı düşük

İşletim sistemi
Windows 10

Emrepkr

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
RAM
Crucial Ballistix Sport 8+8 3000mhz CL15
SSD veya HDD modeli
1TB HDD & 120gb SSD
Ekran kartı
ASUS ROG Strix GTX 1660 Ti OC
Anakart
ASRock H310m-HDV
İşlemci
i5 8400
GTA 4'te bütün ayarlar Very high, V-Sync açık şekilde sabit 60FPS alıyorum.
Neyse sorum şu ki, V-Sync açık veya kapalı fark etmiyor ekran kartı %30 veya %40'larda gezerken, işlemci kullanımı %95 ile %100 oluyor.
Herhangi bir şekilde donma, kasma, drop gibi sorunlar yok. Gayet akıcı yağ gibi.
Ama bu benim kafama takıldı, GTA 4 neden işlemciyi Full kullanıyor?
Online oyun oynarım anlarım ama offline oyunda bu ilginç bir şey.

IMG_20230722_025011.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
GTA 4'te bütün ayarlar Very high, V-Sync açık şekilde sabit 60FPS alıyorum.
Neyse sorum şu ki, V-Sync açık veya kapalı fark etmiyor ekran kartı %30 veya %40'larda gezerken, işlemci kullanımı %95 ile %100 oluyor.
Herhangi bir şekilde donma, kasma, drop gibi sorunlar yok. Gayet akıcı yağ gibi.
Ama bu benim kafama takıldı, GTA 4 neden işlemciyi Full kullanıyor?
Online oyun oynarım anlarım ama offline oyunda bu ilginç bir şey.

Eki Görüntüle 1871721

Güç seçeneklerinde performansa ayarlamış olabilirsiniz yani işlemci en az yüzde yüz çalışması için 2.olarak bir görev yöneticisine bakın arka planda başka uygulama kullanıyor olabilir.

Hayır, dengeli modda.

Çalışması gereken sistem hizmetleri harici çalışan bir şey yok. Dediğim üzere sadece GTA4'te bu sorun var.

Hmm çok değişik darbogaz diyeceğim olmaz olsa bile zaten yüksek ayarlarda yani oyun işlemci odaklıdır belki bilmiyorum aklima bir şey gelmedi rahatsiz oluyorsan dedigim gibi guc seceneklerinde Max islemcu kullanimini 70-80 falan yap.

Hmm çok değişik darbogaz diyeceğim olmaz olsa bile zaten yüksek ayarlarda yani oyun işlemci odaklıdır belki bilmiyorum aklima bir şey gelmedi rahatsiz oluyorsan dedigim gibi guc seceneklerinde Max islemcu kullanimini 70-80 falan yap.

Hayır drop, kasma, donma vs. yok. Sadece GTA 4 var işlemciyi %100 kullanıma ulaştıran. GTA 5, RDR2 falan ekran kartı yükte oluyor işlemci yükte olmuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı