GTA 4'ü 60 FPS'de oynamak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

grc8213

Kilopat
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Meslek
Grafiker
Geçenlerde kendi kendime ssd yi aldıktan sonra dedim GTA4 sen mi büyüksün ben mi büyüğüm :) diye, ama o büyük çıktı :cool: Arkadaşlar yokmu bu GTA 4 ü 60 fps de oynamanın bir yolu (biraz ucuz olcak ama :) ) RAMalsam yada işlemciye azcık overclock çeksem yada ekran kartına azcık overclock çeksem ?

Oyunu güncelledim ama yinede alamıyorum. Sistemim çok iyi değil biliyorum da, ne eksik onu bi bilsem. RAM alacaktım 5-5-5-18 ile 5-5-5-15 tutmaz dediniz, 8gb yapmak açısından. Birde GTA nın kendi benchmark testindede 45 fps alıyorum ama bazı yerlerde halen 20 FPS'ye kadar düşüyor. Oyunu orjinal almak istiyorumda allahın belası internet alışverişi yapamıyorum nakit olsa çoktaan almıştım.

AMD Phenom II X4 940 Quad-Core 3.0Ghz
Asus M3A78-EM, Highpower 650watt
Asus HD6950 Direct CU II 2GB
4gb 1066 mhz OCZ
Big Water 780e Su Soğutma sistemi
120gb SSD Corsair Force 3
1tb WD Caviar Black+Harddisk kutusu
Creative X-FI surround 5.1
Samsung 40D6000 Led TV Monitör
Creative Z5500 Ses sistemi

Son düzenleyen: Moderatör:
Steam hesabım var. Alırsanız çok ikrama geçer. Havaleyi de hemen yarın yapabilirim. Hesap ismim grc8213 zaten TDU2'yi Steam'den oynuyorum.

Bu arada ben GTA'yı 23-24 fps te oynuyorum, normalmidir bu? Yani benim sistemde kimler dar boğaz yapıyor 60 fps için? Mesela anakart+ram+işlemciye 1400 tl gibi bi fiyatla 60 fps alabilir miyim? Yoksa bi ekran kartı daha alıp CrossFire mı gerekecek? Ama onda da power isteyecek, maliyet 2500 tlye çıkacak. Ne diyorsunuz ? :confused:

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun Güncel (hatta 1.0.7.0) ama benim bilgisayar kaç fps alır onu kestiremiyorum bu değerler normalmi azmı diye ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı