GTA 5 (%0) GPU kullanımı

İşletim sistemi
Windows 10

Nescpe

Centipat
Sistemim:
  • Anakart: Gigabyte A320M S2H
  • Işlemci: Ryzen 5 1600 AF
  • Ekran kartı: Sapphire Pulse Radeon RX 570 4 GB
  • RAM: Corsair Vengeance LPX 8 GB 3000 MHz
  • SSD: Toshiba 240 GB SATA 3
  • 500W güç kaynağı
Evet arkadaşlar, bu sistemle GTA 5'de 7-12 FPS arası alıyorum, oyun korsan değildir ve adan Z'ye her şeyim güncel versiyondadır, Radeon adrenalin Edition 2020 uygulamasından ölçüm değerlerini açtım ve oyuna girdiğimde böyle rakamlarla karşılaştım, bir el atar mısınız size zahmet. En altta kullandığım PSU.

9ce6c34b-a651-491d-b020-bd6d26ff5521.jpg

psu.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
1. Çözüm
NVIDIA Kontrol Panelini açın -> 3D Ayarlar -> 3D Ayarları Yönet -> Program Ayarları -> GTA 5'ı bulun ve Entegre Grafikler değil Yüksek Performanslıya çevirin (NVIDIA ekran kartları içindir.).
2. Çözüm
Windows Oyun modu -> Grafik Ayarları -> Gözat -> GTA 5'i ekleyin Sonra Yüksek performanslı grafik işlemciyi seçin.

Not
AMD kullanmadığım için onun yazılımında pek bir şey diyemeyeceğim. Diğer arkadaşlar yardımcı olsun.

Konunun tamamen cahili olarak soruyorum, acaba anakarta entegre grafik kartı bulunuyor mu masaüstü PC'lerde? O 7 FPS alınan görüntüyü ekrana hangi bileşen çiziyor CPU mu?

Edit: Hocam aklıma şey geldi, MSI Afterburner kurup İzleme kısmından varsa GPU 2'yi de seçip bir bakar mısınız değerlere? Mümkünse tüm değişkenleri aktif edip screenshot alıp atın, GPU clock değeri sanki ekran kartı bilgisayarınız dosya gezgininde kullanılıyormuş gibi algılıyor görünüyor.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı