Çözüldü GTA 5 0xc000007b hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İşletim sistemi
Windows 10

pılot34

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, Epic Games'ten GTA 5 indirdim, 0xc000007b hatası aldım. Silip yüklediğimde tekrar aynı hata ile karşılaştım. Önceden indirdiğimde bu sorunlarla karşılaşmadım, yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sorunu çözmüş bulunmaktayız. C:\Windows\vcruntime140.dll'i kaldırıldı ve yüklenen tüm paketler kaldırılıp toplu paket kuruldu. Bu konu da çözüldüğüne göre artık konuyu kapatıyorum. Sorunsuz günler dilerim. :)

Bilgisayarınız mı donuyor, TV mi?
@Enes3078 @wanetage hocam, yeni rapor oluşturduk. Arkadaş elle DLL atmış ama hangi DLL'leri attığını hatırlamıyor. Acaba yeni rapora bakıp hangi DLL'leri attığını bulabilir misiniz?

Son düzenleme:
@MScofield Benim gördüğüm hatalı veya eksik dosyalar bunlar:

C:\Windows\SysWOW64\msvcp140.dll
C:\Windows\SysWOW64\vcruntime140.dll

Onun dışında C:\Windows\System, C:\Windows\SysWOW64\WindowsPowerShell\v1.0, C:\Windows gibi yerlere msvcp140.dll veya vcruntime140.dll dosyaları atılmış ama buralara elle DLL dosyaları atılması hataya sebep olmaz bildiğim kadarıyla.

SysWOW64'teki dosyaları silip gerekli paketleri kurduğunuzda sorun çözülmedi mi? Başka bir hata göremedim raporda açıkçası.

SysWOW64'teki dosyaları silip gerekli paketleri kurduğunuzda sorun çözülmedi mi? Başka bir hata göremedim raporda açıkçası.
Maalesef çözülmedi. Yani 0xc000007b hatası çözülüyor ancak bu sefer de "msvcp140.dll bulunamadı" hatası başlıyor. Epic Games'den dosya doğrulamayı da gerçekleştirdik ama o da olmadı. Artık DLL dosyasını elle atmaktan başka çözüm gelmedi aklıma, tabii onu sizlere sormadan yapmadım.

Maalesef çözülmedi. 0xc000007b hatası çözülüyor ancak bu sefer de "msvcp140.dll bulunamadı" hatası başlıyor. Epic Games'den dosya doğrulamayı da gerçekleştirdik ama o da olmadı. Artık DLL dosyasını elle atmaktan başka çözüm gelmedi aklıma, tabii onu sizlere sormadan yapmadım.

''msvcp140.dll'' veya ''vcruntime140.dll'' bulunamadı hatası 0xc000007b hatası alırken gerekli paketleri eksik kurunca oluyordu. Paketleri tam kurduğunuzdan da eminseniz elle DLL dosyası atmaktan başka çare yok gibi gözüküyor.

''msvcp140.dll'' veya ''vcruntime140.dll'' bulunamadı hatası 0xc000007b hatası alırken gerekli paketleri eksik kurunca oluyordu. Paketleri tam kurduğunuzdan da eminseniz elle DLL dosyası atmaktan başka çare yok gibi gözüküyor.
"vcredist_arm.exe" dosyası hata veriyordu. Onu kurmadık ama bildiğim kadarıyla onu kurmaya gerek yok. Acaba ondan dolayı mı?

"vcredist_arm.exe" dosyası hata veriyordu. Onu kurmadık ama bildiğim kadarıyla onu kurmaya gerek yok. Acaba ondan dolayı mı?

Yok, onunla alakalı değildir. Onu kurmaya gerek yok zaten. Bu iki dosya için (msvcp140.dll ve vcruntime140.dll) Visual C++ 2015 paketlerinin kurulması yeterli. 2013 paketleri sonunda 120 sayısı olan DLL dosyaları için. (msvcr120.dll, vcomp120.dll gibi.)

Yok, onunla alakalı değildir. Onu kurmaya gerek yok zaten. Bu iki dosya için (msvcp140.dll ve vcruntime140.dll) Visual C++ 2015 paketlerinin kurulması yeterli. 2013 paketleri sonunda 120 sayısı olan DLL dosyaları için. (msvcr120.dll, vcomp120.dll gibi.)
O zaman DLL dosyalarını indirip SysWOW64'e atmayı deneyelim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı