GTA 5 240Hz'te Takılıyor

İşletim sistemi
Windows 11

CivanDemir

Decapat
Daha fazla  
RAM
16GB 4800MHz
Ekran kartı
RTX 4050
İşlemci
İ7-12650H
MSI marka bir laptop var elimde. Dün GTA 5'i yükledim ve 60Hz'te çalıştırırken hiçbir sorun yoktu fakat monitörün desteklediği 240Hz'e alınca oyun yine kasmıyor olmasına rağmen nasıl desem, milisaniyelik sürelerle takılıyor art arda. Misal arabaya giderken ya da yolda yürürken minik minik ama art arda (bazen kısa aralıklarla bazen de uzun aralıklarla) takılıyor. Neden olabilir?

Not: tüm sürücüler güncel.

MSI marka bir laptop var elimde. Dün GTA 5'i yükledim ve 60Hz'te çalıştırırken hiçbir sorun yoktu fakat monitörün desteklediği 240Hz'e alınca oyun yine kasmıyor olmasına rağmen nasıl desem, milisaniyelik sürelerle takılıyor art arda. Misal arabaya giderken ya da yolda yürürken minik minik ama art arda (bazen kısa aralıklarla bazen de uzun aralıklarla) takılıyor. Neden olabilir?

Not: Tüm sürücüler güncel.

144 üzeri sorun oluyor GTA'da. 144'te deneyin.

Yaşadığın durum çok normal. V-Sync ayarını half durumuna getirmen sorunu çözecek. Oyun motoru kaynaklı yüksek FPS değerlerinde stutter yaşarsınız.

Yaşadığın durum çok normal. V-Sync ayarını half durumuna getirmen sorunu çözecek. Oyun motoru kaynaklı yüksek FPS değerlerinde stutter yaşarsınız.
240 Hz ile Half V Sync kullanıyorum ben de👍
Kesin çözüm gibi, 160 civarı da alabiliyorum ama çok fazla drop oluyor.

GTA V eski oyun motorundan dolayı sanırım 179 FPS'de filan limiti vardı.

Oyun ayarlarından tazeleme hızını 180 Hz ve 165 Hz olarak deneyin.

Arkadaslar konu onemli gercekten, bu yaziyi gormesem laptop u satacaktim, yahu 13900hx 4080 ekran kartinda drop manyagi yapti beni 240 hz full video ayarlari ile. Neyseki bu ayarlari gordum.... 98 derece islemci de cabasi.

Geri
Yukarı