GTA 5 60 FPS hissettirmiyor

Synthax

Kilopat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Merhabalar,

GTA 5 için çok çok yeterli bir sistemim var. Ayarlarım en yüksekte (MSAA 4x, TXAA açık) sürekli 60FPS üstünde oynuyorum, bırakacağım videoda zaten göreceksiniz sol üstte FPS değerim 60'ın altına inmiyor. Yine de oyunu 60fps gibi hissedemiyorum çoğu zaman. %1 ve %0.1 low değerleriyle alakalı bir durumsa da nasıl düzeltebilirim bunu? Kullandığım shader ve grafik modundan önce de durum aynıydı.

Video:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hatta videoda pek drop yaşamamışım ama böyle 0.1 saniyelik falan droplar girdiği oluyor bazen. Hatta uzun droplar bile girebiliyor.

Sistemim:
  • ASUS STRIX RTX 2060 6GB OC Ekran Kartı
  • AMD Ryzen 5 2600 İşlemci
  • ASUS B450-M PRIME Anakart
  • 2x8 GB GSkill DDR4 3000MHz RAM

Oyun HDD'ye kurulu.

Son düzenleme:
Merhabalar,

GTA 5 için çok çok yeterli bir sistemim var. Ayarlarım en yüksekte (MSAA 4X, TXAA açık) sürekli 60FPS üstünde oynuyorum, bırakacağım videoda zaten göreceksiniz sol üstte FPS değerim 60'ın altına inmiyor. Yine de oyunu 60FPS gibi hissedemiyorum çoğu zaman. %1 ve %0.1 Low değerleriyle alakalı bir durumsa da nasıl düzeltebilirim bunu? Kullandığım shader ve grafik modundan önce de durum aynıydı.

Video:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Hatta videoda pek drop yaşamamışım ama böyle 0.1 saniyelik falan droplar girdiği oluyor bazen. Hatta uzun droplar bile girebiliyor.

Sistemim:
  • ASUS STRIX RTX 2060 6 GB OC ekran kartı.
  • AMD Ryzen 5 2600 işlemci.
  • ASUS B450-M Prime anakart.
  • 2x8 GB G.Skill DDR4 3000MHz RAM.

Oyun HDD'ye kurulu.

Sorun HDD'dan dolayı kaynaklı oyunun dosyasını SSD'ye kurun.

%1 ve %0.1 FPS'yi kontrol edin. HDD de anlık takılmalara sebep olabilir.

Merhabalar,

GTA 5 için çok çok yeterli bir sistemim var. Ayarlarım en yüksekte (MSAA 4x, TXAA açık) sürekli 60FPS üstünde oynuyorum, bırakacağım videoda zaten göreceksiniz sol üstte FPS değerim 60'ın altına inmiyor. Yine de oyunu 60fps gibi hissedemiyorum çoğu zaman. %1 ve %0.1 low değerleriyle alakalı bir durumsa da nasıl düzeltebilirim bunu? Kullandığım shader ve grafik modundan önce de durum aynıydı.

Video:

Sistemim:

Oyun HDD'ye kurulu.
Afterburner kurup %1 ve binde 1 fps değerlerine bakabilir misin?
Vsync açık mı?
Windows Grafik ayarlarında donanım hızlandırmalı gpu zamanlaması açık mı?

Merhabalar,

Video:

Sistemim:

Oyun HDD'ye kurulu.
Hocam yeterince akıcı geldi bana.

Hocam monitörünüz 120 ya da 144Hz mi? Belki de onlara alıştığınızdan size 60FPS akıcı gelmiyordur.

Bana video'da pek bir sıkıntı yokmuş gibi geldi. GTA V'in hikaye modunu oynarken ayarlarla çok uğraşmıştım, gölge efekti çok zorluyor. Gölge efektini soft yapmayı dene diyeceğim ama çözüm olur mu bilmiyorum.

Afterburner kurup %1 ve binde 1 fps değerlerine bakabilir misin?
Vsync açık mı?
Windows Grafik ayarlarında donanım hızlandırmalı gpu zamanlaması açık mı?
Yüzde ve binde bir değerlerine bakacağım. Donanım hızlandırmalı GPU zamanlaması açık değil, açayım mı?
Hocam monitörünüz 120 ya da 144Hz mi? Belki de onlara alıştığınızdan size 60FPS akıcı gelmiyordur.
Yok hocam 60Hz dışında monitör kullanmadım.
Sorun HDD'dan dolayı kaynaklı oyunun dosyasını SSD'ye kurun.
Tamamdır deneyeceğim bunu.

Yüzde ve binde bir değerlerine bakacağım. Donanım hızlandırmalı GPU zamanlaması açık değil, açayım mı?

Yok hocam 60Hz dışında monitör kullanmadım.

Tamamdır deneyeceğim bunu.
Hocam ekranınız 60 ise V-SYNC açarak dener misiniz? Ben de VALORANT oyununda sizin gibi aynı sorun vardı anca böyle çözdüm :D Benim de 60 hertz.

Geri
Yukarı